Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Nauka o magnesach Uczy i Bawi

Za nami rok pełen eksperymentów, jednak mimo iż zabawa w której braliśmy udział podczas wakacji została przerwana, nam trudno rozstać się z eksperymentami. Dlatego też dzisiaj mamy dla Was świetną propozycje w postaci zestawu 4M Nauka o magnesach. Dzięki tej pozycji Wasze pociechy z łatwością przeprowadzą dziesięć fascynujących eksperymentów odkrywając "magię" przyciągania. Prezentowany zestaw znajdziecie w sklepie Uczy i Bawi


W skład zestawu wchodzi:

- składana rączka magnesu,
- podwodzie samochodu/łodzi,
- 2 magnesy sztabowe,
- 2 magnesy pierścieniowe,
- metalowe nakrętki na śruby,
- 2 przeguby do magnesów,
- 4 koła,
- 1 krótka i jedna długa oś,
- 1 szpulka nici,
- magnetyczne rybki,
- 1 kij do wędki/maszt jachtu,
- 1 przegub do kija do wędki,
- oraz instrukcja. 


Dzięki bardzo jasnej i przejrzystej instrukcji złożenie poszczególnych elementów niezbędnych do wykonania określonych eksperymentów jest bardzo proste i szybkie. Dziecko bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Do większości proponowanych w instrukcji doświadczeń nie potrzeba dodatkowych przyrządów, jednak do kilku z nich niezbędne jest przygotowanie naczynia lub dodatkowego sprzętu.    Poniżej prezentujemy Wam wybrane eksperymenty, które Ignaś wykonał przy wykorzystaniu zestawu Nauka o magnesach. Na pierwszy rzut poszło sprawdzanie które przedmioty są magnetyczne a które nie. Poza złożeniem podkowy z magnesami Ignacy potrzebował kilku przedmiotów, które znalazł w swoim pokoju. Teraz mógł już przystąpić do sprawdzania :-)Drugim eksperymentem było wykonanie magnetycznej rzeźby. Do tego celu wykorzystał nakrętki oraz magnes z zestawu.    


Kolejną zabawą było sprawdzenie czy siła magnetyczna działa przez płyn. Tym razem Ignacy łowił rybki na magnes.


Kolejnym eksperymentem było wykonanie tajemniczej zawieszki. Wystarczyło na nitce i wędce zawiesić magnes i odpowiednio ustawić dwa magnesy :-) 
Następnie kolej przyszła na odkrycie lewitacji :-) Ponownie wystarczyło odpowiednio umieścić okrągłe magnesy na maszcie i obserwować jak się odpychają. 


Przedostatnim doświadczeniem było stołowe UFO. Ponownie wystarczyło postąpić zgodnie z instrukcją i nasze Ufo już unosiło się w powietrzu :-) Na sam koniec Ignacy postanowił sprawdzić jak porusza się superwyścigówka magnetyczna. I po raz kolejny zabawa była przednia. Nasza wyścigówka poruszała się do przodu w "magiczny" sposób. 
Poza zaprezentowanymi przez Ignasia eksperymentami z elementów zestawu można wykonać jeszcze trzy inne:

- magnetyczną wyścigówkę,
- magnetyczny jacht,
- oraz jacht kompasowy.


Nauka o magnesach to świetny zestaw, który w bardzo ciekawy i urozmaicony sposób obrazuje dzieciom zasady działania magnesów. Dzieci podczas składania i przeprowadzania eksperymentów metoda prób i błędów sami odkrywają rządzące magnetyzmem zasady. Zestaw jest bardzo ciekawie wyposażony, a ogromną zaletą jest instrukcja zawierająca szczegółowe opisy wszystkich zabaw. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom odkrywania świata nauki poprzez zabawę :-)


Zestaw znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

Popularne posty