środa, 5 lipca 2017

Memory na trzy sposoby - Zabawy podwórkowe - Kapitan Nauka

Wakacje w pełni, i choć pogoda nas nie rozpieszcza, my i tak korzystamy z uroków natury i każdą wolną chwilę spędzamy w ogrodzie, do czego każdego zachęcamy.  A po całodniowych szaleństwach układamy puzzle, czytamy książki i gramy w gry. Jedną z nowości na Ignacego półce jest gra typu memory od Kapitana Nauki. Memory Zabawy podwórkowe to świetna propozycja dla całej rodziny gdyż grać w nią można aż na trzy sposoby :-)W pudełku znajdziecie:
- 20 sporych rozmiarów kartonowych kart o wymiarach 11 cm  x 11   cm (10 par),
- oraz instrukcję.
Na kartach znalazło się dziesięć różnych zabaw znanych i lubianych przez dzieci od lat. Autorka ilustracji Katarzyna Urbaniak sięgnęła po klasykę i tak podziwiać możemy dzieci grające w klasy, skaczące na gumie, bawiące się w ciuciubabkę, kręcące hula hop czy grające w kapsle. 

Co do zasad gry to myślę, że są wszystkim znane. Układamy karty na stole rysunkami do dołu a gracze odkrywając kolejno po dwie z nich starają się zapamiętać  ich położenie i odnaleźć jak najwięcej par. Memory na trzy sposoby to jednak coś więcej. Gra stworzona z myślą o dzieciach, ich potrzebach i poziomie rozwoju posiada aż trzy warianty, każdy przeznaczony dla innej grupy wiekowej. I tak już dwulatek z radością będzie odkrywał kolejne kary w poszukiwaniu takich samych zabaw. Czterolatek z ciekawością po odnalezieniu pary będzie starał się dostrzec choćby jedną z trzech różnic jakie zostały umieszczone na kartach. Natomiast sześciolatek z radością zmierzy się z przeciwnikami który z nich jest szybszy i jako pierwszy wskaże wszystkie trzy różnice na odnalezionej parze kart. Doskonały trening pamięci, spostrzegawczości  refleksu i koncentracji.      


Memory na trzy sposoby Zabawy podwórkowe to jedna z ciekawszych pozycji na rynku gier typu memory. Ignaś jest zachwycony nowymi elementami jakie pojawiają się w tej pozycji. Z dużym zapałem odnajduje różnice oraz wykorzystuje pomysły na zabawy znajdujące się na kartach. Gorąco polecamy, na pewno sprawi radość każdemu dziecku.


Grę znajdziecie TUTAJ

1 komentarz:

  1. Kapitan Nauka potrafi zaskoczyć. Bardzo podoba mi się pomysł na te ilustracje z dziecięcymi zabawami.

    OdpowiedzUsuń