Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Memory na trzy sposoby - Zabawy podwórkowe - Kapitan Nauka

Wakacje w pełni, i choć pogoda nas nie rozpieszcza, my i tak korzystamy z uroków natury i każdą wolną chwilę spędzamy w ogrodzie, do czego każdego zachęcamy.  A po całodniowych szaleństwach układamy puzzle, czytamy książki i gramy w gry. Jedną z nowości na Ignacego półce jest gra typu memory od Kapitana Nauki. Memory Zabawy podwórkowe to świetna propozycja dla całej rodziny gdyż grać w nią można aż na trzy sposoby :-)W pudełku znajdziecie:
- 20 sporych rozmiarów kartonowych kart o wymiarach 11 cm  x 11   cm (10 par),
- oraz instrukcję.
Na kartach znalazło się dziesięć różnych zabaw znanych i lubianych przez dzieci od lat. Autorka ilustracji Katarzyna Urbaniak sięgnęła po klasykę i tak podziwiać możemy dzieci grające w klasy, skaczące na gumie, bawiące się w ciuciubabkę, kręcące hula hop czy grające w kapsle. 

Co do zasad gry to myślę, że są wszystkim znane. Układamy karty na stole rysunkami do dołu a gracze odkrywając kolejno po dwie z nich starają się zapamiętać  ich położenie i odnaleźć jak najwięcej par. Memory na trzy sposoby to jednak coś więcej. Gra stworzona z myślą o dzieciach, ich potrzebach i poziomie rozwoju posiada aż trzy warianty, każdy przeznaczony dla innej grupy wiekowej. I tak już dwulatek z radością będzie odkrywał kolejne kary w poszukiwaniu takich samych zabaw. Czterolatek z ciekawością po odnalezieniu pary będzie starał się dostrzec choćby jedną z trzech różnic jakie zostały umieszczone na kartach. Natomiast sześciolatek z radością zmierzy się z przeciwnikami który z nich jest szybszy i jako pierwszy wskaże wszystkie trzy różnice na odnalezionej parze kart. Doskonały trening pamięci, spostrzegawczości  refleksu i koncentracji.      


Memory na trzy sposoby Zabawy podwórkowe to jedna z ciekawszych pozycji na rynku gier typu memory. Ignaś jest zachwycony nowymi elementami jakie pojawiają się w tej pozycji. Z dużym zapałem odnajduje różnice oraz wykorzystuje pomysły na zabawy znajdujące się na kartach. Gorąco polecamy, na pewno sprawi radość każdemu dziecku.


Grę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Kapitan Nauka potrafi zaskoczyć. Bardzo podoba mi się pomysł na te ilustracje z dziecięcymi zabawami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty