sobota, 8 lipca 2017

Mały Książę - Droga do Gwiazd - REBEL

Mały Książę Droga do Gwiazd to gra nawiązująca do znanej i lubianej na całym świecie książki, której autorem jest Antoine de Saint - Exupere . Wydana przez Wydawnictwo REBEL gra została ściśle powiązana graficznie z ekranizacją filmowa, jaką niedawno mogliśmy podziwiać na dużym ekranie.   

W pudełku znajdziemy:

- osiem części trasy (dwustronne puzzle),
- pięć płytek papierowych samolotów,
- osiemnaście płytek opowieści,
- dwanaście żetonów teleskopów,
- trzydzieści sześć żetonów gwiazd,
- dwanaście kart dziadka,
- trzydzieści dwie karty lisa,
- sześć żetonów czapki pilota,
- sześć drewnianych samolotów,
- oraz instrukcja.


Instrukcja która została napisana bardzo prostym językiem opisuje krok po kroku jak należy przygotować planszę i poszczególne elementy gry tak aby można było rozpocząć rozgrywkę. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość ułożenia ośmioelementowej drogi w różnych kombinacjach, dzięki czemu każda rozgrywka może przybierać nieco inna trasę.   

Celem gry jest dotarcie do Planety Księcia z największą liczbą żetonów gwiazd. A osiągnąć to można na kilka sposobów:

- w wyniku efektów ukazanych na chmurach,
- w wyniku elektów ukazanych na płytkach opowieści,
- w wyniku jak najszybszego dotarcia do Planety Księcia i zdobycie papierowego żetonu samolotu z jak największą liczba gwiazdek.   
Zasady gry są bardzo proste a rozgrywka dostarcza wielu emocji. Bardzo ciekawą zasadą, która jest bardzo rzadko spotykana w tego rodzaju grach to kolejność wykonywania ruchów przez graczy. Wbrew powszechnie panującej zasadzie,która mówi że gracze poruszają się po kolei zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, tutaj ruch należy zawsze do gracza, którego pionek w postaci samolotu znajduje się na samym końcu planszy. Zasada ta nie tylko ciekawie wzbogaca samą grę, ale także zmusza do obmyślenia odpowiedniej strategii.     Większość elementów wykonane zostały z bardzo twardej i wytrzymałej tektury, dzięki czemu przetrwają wiele partii. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do jakości gry. Jakość na najwyższym poziomie. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia a grać w nią można od 2 o 4 graczy. 
Ignacy jako ogromny miłośnik gier planszowych Małym Księciem jest zachwycony. Gra jest idealna na letnie wieczorne rozgrywki. Polecamy serdecznie


Grę znajdziecie TUTAJ

REBEL3 komentarze:

  1. Mamy tę grę od dawna, ale córka po dziś dzień chętnie do niej wraca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra ma zaskakującą formę i jakie ciekawe pionki.

    OdpowiedzUsuń