Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Mały Książę - Droga do Gwiazd - REBEL

Mały Książę Droga do Gwiazd to gra nawiązująca do znanej i lubianej na całym świecie książki, której autorem jest Antoine de Saint - Exupere . Wydana przez Wydawnictwo REBEL gra została ściśle powiązana graficznie z ekranizacją filmowa, jaką niedawno mogliśmy podziwiać na dużym ekranie.   

W pudełku znajdziemy:

- osiem części trasy (dwustronne puzzle),
- pięć płytek papierowych samolotów,
- osiemnaście płytek opowieści,
- dwanaście żetonów teleskopów,
- trzydzieści sześć żetonów gwiazd,
- dwanaście kart dziadka,
- trzydzieści dwie karty lisa,
- sześć żetonów czapki pilota,
- sześć drewnianych samolotów,
- oraz instrukcja.


Instrukcja która została napisana bardzo prostym językiem opisuje krok po kroku jak należy przygotować planszę i poszczególne elementy gry tak aby można było rozpocząć rozgrywkę. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość ułożenia ośmioelementowej drogi w różnych kombinacjach, dzięki czemu każda rozgrywka może przybierać nieco inna trasę.   

Celem gry jest dotarcie do Planety Księcia z największą liczbą żetonów gwiazd. A osiągnąć to można na kilka sposobów:

- w wyniku efektów ukazanych na chmurach,
- w wyniku elektów ukazanych na płytkach opowieści,
- w wyniku jak najszybszego dotarcia do Planety Księcia i zdobycie papierowego żetonu samolotu z jak największą liczba gwiazdek.   
Zasady gry są bardzo proste a rozgrywka dostarcza wielu emocji. Bardzo ciekawą zasadą, która jest bardzo rzadko spotykana w tego rodzaju grach to kolejność wykonywania ruchów przez graczy. Wbrew powszechnie panującej zasadzie,która mówi że gracze poruszają się po kolei zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, tutaj ruch należy zawsze do gracza, którego pionek w postaci samolotu znajduje się na samym końcu planszy. Zasada ta nie tylko ciekawie wzbogaca samą grę, ale także zmusza do obmyślenia odpowiedniej strategii.     Większość elementów wykonane zostały z bardzo twardej i wytrzymałej tektury, dzięki czemu przetrwają wiele partii. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do jakości gry. Jakość na najwyższym poziomie. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia a grać w nią można od 2 o 4 graczy. 
Ignacy jako ogromny miłośnik gier planszowych Małym Księciem jest zachwycony. Gra jest idealna na letnie wieczorne rozgrywki. Polecamy serdecznie


Grę znajdziecie TUTAJ

REBELKomentarze

  1. Mamy tę grę od dawna, ale córka po dziś dzień chętnie do niej wraca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra ma zaskakującą formę i jakie ciekawe pionki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty