Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Marcelino chleb i wino - Dom Wydawniczy Rafael

Dom Wydawniczy Rafael nie tak dawno wydało znaną na całym świecie opowieść o chłopcu, który jako niemowlę trafił do zakonu braci franciszkanów. W książce ukazały się dwa opowiadania Marcelino chleb i wino oraz nieco mniej znane pod tytułem Wielka podróż Marcelina.   

Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Marcelino, który został podrzucony braciom franciszkanom jako niemowlę. Bracia mimo ogromnych starań, nie zdołali odnaleźć jego rodziców i tak chłopiec pozostał pod ich opieką. Pomimo iż Marcelino uwielbiał psoty, bracia bardzo go kochali i wybaczali wszystkie występki. Chłopiec z roku na rok stawał się coraz bardziej rezolutnym dzieckiem, z którego cały zakon miał pociechę. Jednak pewnego dnia Marcelino postanowił wejść na strych, mimo iż wiedział, że jest to jedyne miejsce, do którego ma zakaz wchodzenia. Jednak ciekawość zwyciężyła i nasz bohater regularnie powracał w zakazane miejsce. To co tam znalazł odmieniło jego życie. Jednak nie zdradzę Wam więcej szczegółów a jedynie zachęcę do sięgnięcia po ta jakże mądra i wartościowa lekturę.     
Uzupełnieniem tekstu są wiernie oddające przekaz ilustracje w wykonaniu Rafała Czwicchockiego, które były inspirowane dziełami Carmen Segovia.     
Piękna i mądra opowieść, która ukazuje jaką moc mają dobre i szlachetne uczynki. Książka, która inspiruje i zachęca do bycia lepszym człowiekiem. Gorąco polecamy!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Dom Wydawniczy Rafael

Komentarze

  1. Takich wartościowych książek nigdy dość.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oglądałam kiedyś czarno-biały film. Przepiękny. Pamiętam jak Marcelino przynosił Jezusowi na krzyżu chlwb i wino. Piękny i wzruszający film. Polecam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty