Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Krzysia i ptasie kłopoty - Wydawnictwo Literówka

Krzysia i ptasie kłopoty to szósta i zarazem ostatnia część przygód ambitnej i rezolutnej Krzysi. Nasza bohaterka z kucharki stała się strażniczką mieczy w średniowiecznym Zamku Jutrzenka i od tego czasu z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystkie poczynania rycerzy i giermków. Seria skierowana jest do dzieci  w wieku id 6 do 9 lat czyli tych, które rozpoczęła właśnie swoją przygodę z czytaniem. Książki autorstwa Szwajcarki mieszkającej w Australii Frances Watts w Polsce wydało Wydawnictwo Literówka. 
Na Zamku Jutrzenka organizowane będą trzydniowe uroczystości z okazji urodzin Lady Beaty Znudzonej, żony właściciela zamku ser. Waltera. Ogłoszono wiele atrakcji oraz zawody, do których cały zamek przygotowuje się z ogromnym zaangażowaniem. Oczywiście swój udział w zawodach zadeklarowała także Krzysia. Gorączkowe przygotowania spowodowały, że pewien gołąb poczuł się niepotrzebny i postanowił odejść z zamku. Sprowadzi to na zamek tytułowe kłopoty a urodzinowa niespodzianka stanie pod znakiem zapytania. Czy jednak uda się odnaleźć załamanego gołębia i czy wiadomość jaką będzie miał za zadanie dostarczyć gołąb dotrze na czas do adresaty? O tym przekonacie się czytając książkę. Nasza bohaterka to wzór do naśladowania, którego nie da się nie lubić. Ambitna i łamiąca stereotypy na pewno stanie się ulubienicą dzieci. Powieść z gatunku historyczno - przygodowych z elementami historycznymi pozwala na podróż w czasie i przyjrzenie się życiu średniowiecznego zamku, panujących tam zwyczajów, oraz to co Ignacemu spodobało się najbardziej czyli mieczy, zbroi i średniowiecznych walk.   Ilustracje do książki stworzył Gregory Rogers, są czarno - białe i świetnie oddają klimat opisywanych czasów, uzupełniając tym samym treść powieści i tworząc zgrany duet. 


Przygody Krzysi i pozostały mieszkańców Zamku Jutrzenka to świetna pozycja dla każdego miłośnika czasów średniowiecznych. Pozwala na odkrycie rąbka historii i przeniesienie się do świata sprzed wieków. Cała nasza rodzina zachwycona jest zarówno postawą głównej bohaterki jak i pozostałymi watkami. Książkę polecamy serdecznie!!!     


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literówka

Komentarze

  1. Krzysia to niesamowita bohaterka. Ja znam ją tylko z 5 i 6 części, ale bardzo ją polubiłam😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty