Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hokus Pokus! - Gra od Foxgames

Dzisiaj chcieliśmy zaprezentować Wam kolejną świetną grę, która spędza z nami wakacje w Polsce. Fantastycznej rozrywki i sporo główkowania dostarcza Hokus Pokus! Gra wydana przez wydawnictwo Foxgames podbiła serce Ignacego.    

W pudełku znajdziemy:

- 4 czarne kapelusze,
- 4 czerwone kielichy,
- 4 pomarańczowe rurki,
- 4 zielone monety,
- 4 białe króliki,
- 55 kart,
- oraz instrukcja. Celem gry jest jak najszybsze ułożenie stosu zgodnie z instrukcja zawartą na określonej karcie. Z kart odczytujemy, które elementy należy użyć do ułożenia określonego układu oraz które powinny być widoczne a które ukryte. Ponadto w wariancie zaawansowanym zaznaczono element pod którym musi się znaleźć co najmniej jeden występujących na karcie przedmiotów. Ten kto jako pierwszy ułoży prawidłowo stos zabiera kartę. W zależności od ustaleń pomiędzy graczami wygrywa ta osoba która jako pierwsza uzbiera określoną liczbę kart.    

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy otrzymuje komplet pięciu przedmiotów w skład których wchodzą: kapelusz, kielich, rurka, monetę i królika. Na środku stołu układamy potasowane i ułożone w stos karty obrazkami do dołu. Zasady gry są bardzo proste. Jeden z graczy odsłania pierwszą kartę ze stosu, od tego momentu, wszyscy uczestnicy zabawy starają się jak najszybciej ułożyć stos zgodnie z zamieszczoną na danej karcie instrukcją.   
Instrukcja jest bardzo prosta. Na dany stos powinny się składać wszystkie elementy widniejące na karcie. Ponadto należy zwrócić uwagę, które przedmioty zostały pokazane w kolorze a które są czarno -białe. Każdy kolorowy element po ułożeniu stosy musi być widoczny, natomiast czarno - białe muszą zostać ukryte (mają być niewidoczne). Każdy element został wykonany z bardzo trwałego plastiku i z największą dokładnością. Karty zostały wydrukowane na dość grubym papierze a pudełko jest twarde i solidne. Całość prezentuje się bardzo ładnie i estetycznie, co z pewnością zachęca do sięgnięcia po tą pozycję. 


Hokus Pokus! to idealna gra rodzinna, która zapewni długie godziny świetnej rozrywki. Serdecznie polecamy!!! 


Grę znajdziecie TUTAJ

FOXGAMES


Komentarze

  1. Mamy ją i powiem ci, że rzadko w którą grę chce grac sama z córką, a ta nam bardzo odpowiada :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przymierzam się do tej gry od jakiegoś czasu. Myślę, że modyfikując zasady Tygrys też dobrze by się przy niej bawił.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty