Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dzieci z Lewkowca - Wydawnictwo Skrzat

Połowa wakacji już za nami, nasz bilans to trzy tygodnie spędzone w Polsce oraz dziesiątki przeczytanych książek :-) Jedną z naszych ulubionych wakacyjnych pozycji jest niewątpliwie nowość od Wydawnictwa Skrzat czyli Dzieci z Lewkowca. Autorką opowiadania jest Donata Dominik - Stawicka, ciocia jednej z bohaterek, która na co dzień pisze poważne i naukowe książki. Tym razem pod wpływem Zosi oraz Dzieci z Bullerbyn postanowiła napisać książkę skierowaną do najmłodszych.   

Gdy pewnego dnia Zosia musi pozostać w łóżku z powodu choroby, zaczyna doskwierać jej nuda. Na ratunek przybywa ciocia, która proponuje dziewczynce zatopić się w ulubionej lekturze. Początkowo sceptyczna Zosia namawia ciocię na głośne czytanie...Dzieci z Bullerbyn. Dziewczynka zafascynowana przygodami Lisy, Anny, Britty, Lassego, Bossego i Ollego marzy o przeżyciu takich samych przygód jak kultowi bohaterowie Astrid Lindgren. Okazuje się, że Lewkowiec, mała wioska położona w Wielkopolsce, nie różni się pod wieloma względami, od wszystkim dobrze znanego Bullerbyn a Zosia, Bartek, Faustynka, Kacper Wiktor i Tobiasz, mali mieszkańcy Lewkowca, przezywają równie fascynujące przygody jak dzieci ze szwedzkiej wioski.  W polskim Bullerbyn (jak dzieci nazywają Lewkowiec) mieszkają miłośnicy zwierzą oraz historii, wiele opisanych w książce przygód opowiada właśnie historie związane z pupilami poszczególnych bohaterów. Mamy też bitwę pod Grunwaldem, czy przedstawienie teatralne. Czego jak czego, ale braku wyobraźni i kreatywności nie można im zarzucić. Dzieci potrafią z niczego wyczarować niezbędne rekwizyty a każdy kolejny dzień to nowa niesamowita przygoda. Dużo uwagi autorka poświęciła opiece nad zwierzętami oraz obowiązku jakim jest posiadanie czworonoga w domu. Dzieci bardzo poważnie podeszły do tematu tworząc nawet okno życia dla zwierząt. Nie zabrakło także tematu pomagania biedniejszym oraz nawiązywania nowych przyjaźni.   


Książka podzielona na dwie części z których druga Nasza Wielka Szwedzka Przygoda stanowi zapiski Zosi z pamiętnika, które powstały podczas ich wakacyjnej wycieczki do Szwecji. Wspaniała przygoda,która była spełnieniem marzeń mieszkańców Lewkowca. Niezapomniana wizyta w Bullerbyn, zwierzanie Parku Rozrywki Astrid Lindgren czy w końcu rejs statkiem to przygodny godne dzieci z Lewkowca.


Fantastyczna książka, która nie może się nie spodobać. Urocze historie, zabawne dialogi i oczywiście nawiązanie do kultowego dzieła szwedzkiej pisarki sprawiają, że książka staje się dziełem niepowtarzalnym, które zapewne jak dzisiaj Dzieci z Bullerbym będą za kilkadziesiąt lat cieszyć nasze wnuki :-) Serdecznie polecamy :-)  


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Skrzat


Komentarze

  1. Dzieci z Bullerbym bardzo lubiłam, więc sama chętnie przeczytałabym tą książkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty