Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dwanaście prac Asteriksa - Wydawnictwo Egmont

Dwanaście prac Asteriksa to kolejna pozycja, która znalazła się w Ignacego biblioteczce, opowiadająca o przygodach najsłynniejszych bohaterów komiksu XX wieku czyli Galach Asteriksie i Obeliksie. Jest to dobrze znana historia z animacji, która ukazała się po raz pierwszy w roku 1976. Opowieść w formie książkowej wydana została w formie książkowej przez Wydawnictwo Egmont.   

Przenosimy się w czasie do roku 50 p.n.e. Wielki władca Rzymu Juliusz Cezar i jego wojska ponoszą kolejne porażki w starciu  z Gali. Postanawia więc pokonać ich podstępem, zmuszając do wykonania 12 prac, które mogą wykonać jedynie bogowie. Oczywiście sprytny Asteriks i silny Obeliks bez wahania przyjmują wyzwanie.  
Rozpoczynają się poszczególne zadania, z których każde kolejne stawia poprzeczkę nieco wyżej, jednak nasi niezawodni bohaterowie poradzą sobie nie tylko z rzutem oszczepem, przenikliwym spojrzeniem egipskiego maga Irysa, wejściem do legowiska bestii czy w końcu przetrwaniem igrzysk w Circus Maximus. Żadne z postawionych przez Galami zadanie nie sprawiło im większych trudności, choć nie obyło się bez magicznego napoju druida Panoramiksa.  Po wykonaniu wszystkich dwunastu zadań Juliusz Cezar musiał uznać ich wyższość i złożył im cześć. Jednak jak to bywa w animacjach koniec końców wszystko kończy się dobrze, Galowie powracają do swojej wioski a Juliusz Cezar udaje się na zasłużoną emeryturę i w rzymskiej willi uprawiał kwiaty w towarzystwie Kleopatry :-)  Kultowi bohaterowie, prześmieszne dialogi oraz wartka akcja sprawiają że historie czyta się jednym tchem. Ignaś bardzo polubił przygody Asteriksa i Obeliksa, dlatego z pewnością jeszcze nie raz sięgniemy po tą (jak również po inne) pozycje.  


Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

  1. Bardzo lubiłam animację. Pewnie kiedyś sięgniemy razem i do książek.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty