Tyle razy nas odwiedziliście :-)

DOMI jedno i dwusylabowe czyli nauka czytanie przez zabawę - Wydawnictwo Epideixis

Lato w pełni, pogoda nas rozpieszcza, więc każdą wolną chwilkę staramy się wykorzystać na maksa. Oczywiście najchętniej wybywamy z domu na łono natury :-) Ostatnio naszymi towarzyszami zabaw na ogrodzie, stały się dwie pozycje wydane przez Wydawnictwo Epiddeixis. Obie gry poza świetną zabawa pozwalają na doskonalenie czytania. Tak więc dzisiaj mamy dla Was DOMI w wersji jedno i dwusylabowej.

DOMI jednosylabowe składa się z 28 plastikowych elementów z których każdy podzielony jest na dwie równe sekcje. Po lewej stronie znajdują się rysunki natomiast po prawej napisy. Bawić można się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to typowa gra domino w której zawodnicy starają się dopasować (w tym przypadku) obrazek do właściwego napisu. Drugą formą w którą można bawić się klockami to dopasowywanie napisów do elementów przy odsłoniętych elementach. Tutaj dziecko może samo bawić się bez konieczności obecności osób trzecich. Ta forma zabawy znajduje się na zdjęciach przy okazji prezentowania DOMI dwusylabowego poniżej.   

Zabawa klockami DOMI rozwija następujące sfery:

- umiejętność czytania,
- logiczne myślenie,
- analizę,
- skojarzenia,
- wzbogaca słownictwo,
- umiejętności interpersonalne.
DOMI dwusylabowe podobnie jak jednosylabowe składa się z 28 elementów, także podzielonych na dwie równe sekcje. Istotna różnica jaką zauważamy to umieszczenie napisów (jednej sylaby) po lewej stronie klocka oraz rysunku wraz z pierwszą sylabą danej nazwy. Mechanizm gry jest taki sam jak przy omawianej wyżej grze a różnica polega na odnalezieniu drugiej brakującej sylaby tak aby powstał napis odzwierciedlający dany rysunek.   


 

Pisząc o DOMI nie mogę pominąć jakości z jaką zostały wydane. O tym, że jesteśmy ogromnymi miłośnikami zabawek wydanych przez Wydawnictwo Epideixis pisałam już nie raz. Dzisiaj kolejny raz zachwycamy sie nie tylko pomysłowością ale także standardem wykonania gier.  
W ofercie Wydawnictwo Epideixis znajdziecie także DOMI w następujących wersjach:

- świat SAMO,
- ukryte wyrazy,
- dopełnienie do 30,
- dopełnienie do 100,
- mnożenie do 50.


Ignaś z dużym zaangażowaniem i radością układa i gra w obie wersje DOMI, a nas cieszy fakt, że udało nam się przemycić tak gładko kolejną "zabawę" ćwiczącą umiejętność czytania. Z całą pewnością obie prezentowane dzisiaj pozycje są bardzo ciekawe i godne polecenia. Sprawdziły się zarówno w domu jak i przerywnik w ogrodzie pomiędzy ścianą do wspinaczki, trampoliną a huśtawką :-)     


Gry znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Epideixis


Komentarze

  1. Córka juz na to za duża, ale wiem, że to wydawnictwo jest warte uwagi :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty