Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Detektyw przyrody - łąka, pole, las - Wydawnictwo AWM

Lato w pełni a co za tym idzie godziny spędzone na łonie natury. Nam takim wyprawą zawsze towarzyszy dobra książka. Tym razem Ignacy postanowił zabrać do parku jedną ze swoich ulubionych książek przyrodniczych czyli Detektywa przyrody, który opowiada o tym co się dzieje i co można spotkać na łące, polu i w lesie. Obowiązkowa lektura dla każdego kto uwielbia obcowanie z naturą i chcę zgłębić swoją wiedzę na ten temat. Zarówno opisywana dzisiaj pozycja jak i trzy inne wchodzące w skład serii wydane zostały przez Wydawnictwo AWM. 
Książki, które łączą w sobie zarówno sporą dawkę wiedzy jak i zadania do wykonania przez dzieci, zawsze wzbudza spore zainteresowanie. Nie inaczej jest w przypadku Detektywa przyrody. Duża ilość lustracji, ciekawe a jednocześnie zwięzłe informacje zaspokajają dziecięcą ciekawość jednocześnie nie nudząc. Na każdej ze stron zamieszczono lupy a w nich teksty dzięki których rodzic w bardzo łatwy sposób może sprawdzić czy dziecko opanowało omawiany w danym rozdziale temat.   
Z lektury dzieci nauczą się jak w łatwy sposób odróżnić żuka od chrząszcza i chrabąszcza, jacy lokatorzy zamieszkują w drzewach oraz jakie zwierzęta prowadzą nocny tryb życia. Każde kolejne strony odkrywają niesamowite tajemnice jakie kryją w sobie tak urokliwe miejsca jak łąki, pola i lasy. Dowiadujemy się także jakie są różnice pomiędzy zającem a królikiem czy kotem a rysiem oraz czy bielik zaliczany jest do orłów. Ale to tylko kilka przykładów spośród ogromu informacji jakie zostały zawarte w publikacji.  

Podobne jak wcześniej omawiane pozycje z serii, tak i ta zawiera aż 207 naklejek, które dzieci uzupełniają, utrwalając w ten sposób zdobytą wiedzę a jednocześnie ćwicząc umiejętności manualne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym zawsze cieszy rodziców :-)

                           

Ignacy uwielbia zabawy z naklejkami, odnajdywanie odpowiednich miejsc i ich przyklejane to nieodłączne elementy nauki z Detektywem.


Z cała pewnością seria książek Detektyw przyrody to pozycje godne polecenia. Piękna i bardzo bogata szata graficzna, dużo ciekawych informacji i ogrom zabawy stanowią połączenie, które zachwyci nie tylko każde dziecko ale i dorosłego. Gorąco polecamy!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWM

Komentarze

  1. Książka aż zachęca, żeby wyjść na zewnątrz i z bliska przyjrzeć się przyrodzie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty