Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ćwiczenia artykulacyjne: różnicowanie trzech szeregów - Wydawnictwo Edukacyjne

Dzisiaj chciałam napisać o bardzo ciekawym zeszycie ćwiczeń, wchodzącym w skład serii Sylaby, słowa, wyrazy, która wydana została przez Wydawnictwo Edukacyjne, a której autorką jest Pani Bożena Senkowska, logopeda z wieloletnim stażem zawodowym. Cała seria liczy osiem pozycji, które poświęcone są poszczególnym obszarom z dziedziny kształtowania prawidłowej wymowy. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej pozycji numer cztery, czyli Ćwiczenia artykulacyjne: różnicowanie trzech szeregów.  

Publikacja skierowana jest do dzieci z parasygmatyzmem czyli niedojrzałą artykulacją głosek "trzech szeregów", u których proces ten nadal się kształtuje. Pozycja zawiera ćwiczenia poszczególnych szeregów w opozycji do dwóch pozostałych, co pozwala na jednoczesne ćwiczenie słuchu fonemowego.   Wykonywanie ćwiczeń zamieszczonych w książeczce pozwala także na rozwijanie kompetencji językowych w zakresie rozumowania podstawowych pojęć takich jak: głoska, litera, słowo, wyraz, czy zdanie, doskonali funkcje percepcyjno - motoryczne oraz myślenie.   Książeczka wydana w formie czarno - białej sprawdza się bardzo dobrze, gdyż nie rozprasza uwagi dzieci, a wykonywanie w niej określonych zadań jest łatwe i szybkie.    
Ignaś z chęcią sięga po książeczkę, lubi rozwiązywać w niej zadania dobrze przy tym się bawiąc.


Zeszyt ćwiczeń przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z z niedojrzałą bądź wadliwą artykulacją. Dzięki zawartym w publikacji ćwiczeniom, dzieci utrwalają prawidłową wymowę rozwijając jednocześnie świadomość dziecka. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia.    


Książkę znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo Edukacyjne

Komentarze

Popularne posty