Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Braciszek i Najsilniejszy w klasie czyli klasa 1b i seria Uczę się czytać - Wydawnictwo Debit

Dzisiaj chcieliśmy Wam przybliżyć kolejną świetną serię książeczek skierowaną do dzieci, które rozpoczęły właśnie swoją przygodę z czytaniem. Uczę się czytać to przygody uczniów z klasy 1b. Cykl książeczek ukazuje się nakładem Wydawnictwa Debit. Seria liczy obecnie dziesięć pozycji z których dwie dzisiaj opiszemy, a będą to pozycje zatytułowane Braciszek oraz Najsilniejszy w klasie.  
Julka właśnie się dowiedziała, że zostanie starszą siostrą. Wraz z rodzicami przygotowują się do przywitania na świecie nowego członka rodziny. Wszyscy są bardzo szczęśliwi a Julka wprost nie może się doczekać narodzin małego braciszka. Niestety jej oczekiwania nie pokrywają się z rzeczywistością. Po narodzinach chłopca cały dom zostaje postawiony "na głowie" a "duża" Julka nieco zepchnięta na boczny tor. Rodzice którzy większość czasu poświęcają noworodkowi nie dostrzegają zmartwień córki. Jednak gdy Julka postanawia zapytać rodziców czy nadal ją kochają, oni uświadamiają sobie co czuje ich najstarsze dziecko i naprawiają całą sytuację. Julka zaczyna brać aktywny udział w opiece nam Mateuszkiem i cała czwórka ponownie jest szczęśliwa. Najsilniejszy w klasie to opowieść o Kacperku, któremu rodzice nie kupili plecaka. Na szczęście sytuację uratował tata chłopca wygrzebując z dna szafy stary ale w dobrym stanie plecak. Okazało się jednak, że plecak jest stosunkowo dużych rozmiarów. Jednak chłopiec jest nim zachwycony. W klasie okazuje się, że nikt nie ma tak dużego plecaka i tylko on może zmieścić w nim aż dziesięć książek wypożyczonych z biblioteki. Kacper jest bardzo dumny z plecaka oraz tego ile może w nim przenosić różnych przedmiotów, jednak pewnego dnia plecak okazuje się być za ciężki i chłopiec nie jest w stanie dłużej nieść go na plecach. Na szczęście pomoc nadchodzi na czas.      
Do tekstów Heleny Bross ilustracje tworzy Christel Ronns. Są one nieco karykaturalne, przestawiają obraz nieco przerysowany co jednak bardzo fajnie współgra i tworzy ciekawą całość. 
Bardzo ważnym elementem na który zawsze zwracam uwagę przy pozycjach do samodzielnego czytania (zwłaszcza na samym początku nauki) to duża czcionka oraz ilość tekstu na stronie. Seria książeczek o uczniach klasy 1b posiada zarówno dużą i wyraźną czcionkę jak i niewielką ilość tekstu na stronie. Dzięki temu dziecko podczas czytania nie męczy się a każda kolejna przeczytana strona dodaje mu pewności siebie i pozwala cieszyć się sukcesem.


Seria Uczę się czytać towarzyszy nam tego lata a Ignacy jest jej ogromnym fanem. Już nie może się doczekać kolejnych przygód uczniów z klasy 1b. Osobiście bardzo polecamy serię wszystkim tym którzy szlifują nasz piękny język i uczą się dzielnie czytać :-) Na pewno przygody małych bohaterów przypadną im do gustu.  


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Debit

Komentarze

Popularne posty