Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Borys i Zajączki - Wydawnictwo Bis

Książki czytane są u nas codziennie. Tematem, który przewija się bardzo często i który jest bardzo lubionym przez Ignasia są zwierzątka. Ostatnie dni zachwycaliśmy się przygodami dwóch sióstr i ich kucyka o imieniu Borys. Książka Borys i Zajączki Magdaleny Zarębskiej wydana została przez Wydawnictwo Bis.   
Dom rodziny Zajączkowskich zamieszkują dwie siostry - Magda i Patrycja oraz ich rodzice. Pewnego dnia ich tacie podczas koszenia trawy zepsuła się kosiarka. Jednak zamiast nowej kosiarki na podwórku Państwa Zajączkowskich pojawił się kucyk. Borys szybko zdobył serca domowników, nawet sceptycznie nastawiona do pomysłu mama, z czasem dała się przekonać. Kucyk stał się szybko ulubieńcem całej czwórki i choć nie raz przysporzy on nie lada kłopotów to jednak zawsze wyjdzie obronna ręką.Przygody Borysa i Zajączków (tak pieszczotliwie nazywane są siostry Madzia i Patunia przez tatę) są przykładem na to, że na pupila zawsze można liczyć. Kucykowi udało się odnaleźć zagubioną w kukurydzy Madzie, towarzyszył rodzinie podczas grzybobrania czy wziął udział w konkursie na najmilszego pupila podczas szkolnego festynu. Czy udało mu się zdobyć miejsce na podium? No cóż tego już Wam nie zdradzę w nadziei, że sięgniecie po tę piękną i bardzo wartościową książkę. Książka została pięknie zlustrowana przez Anetę Krella- Moch. I choć lustracji nie ma za wiele to jednak maja swój niepowtarzalny urok i oddają wiernie klimat wiejskiego życia. Z całą pewnością stanowią idealne uzupełnienie tekstu.   Borys i Zajączki to pełne uroku i sielskiego wiejskiego życia opowiadania, które wprowadzą każdego czytelnika w wakacyjny nastrój. A dla wszystkich miłośników twórczości Magdaleny Zarębskiej mam bardzo dobrą wiadomość, własnie ukazała się kolejna jej książka pod tytułem Wakacje u dziadków. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS


Komentarze

  1. Ilustracje przywołują wspomnienia wakacji z dzieciństwa, choć mi nigdy nie było dane przebywać w takiej bliskości zwierząt.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty