Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Atlas świata zwierząt oraz Atlas flag świata - Wydawnictwo Wilga

O naszym rodzinnym zamiłowaniu do geografii pisałam już kilkukrotnie przy okazji omawiania różnego rodzaju map i książek. Dziś po raz kolejny wracamy do tematu, tym razem za sprawą dwóch atlasów, które niedawno zostały wydane przez Wydawnictwo Wilga. Atlas świata zwierząt oraz Atlas flag świata to poza bardzo ciekawie wydanymi pomocami naukowymi, stanowią prawdziwą gratkę dla młodych miłośników geografii ponieważ zawierają moc zadań do wykonania oraz quiz końcowy pozwalający sprawdzić stopie opanowanej wiedzy. Obie pozycje zostały wydane z największa starannością.  Atlas świata zwierząt to bardzo ciekawie zestawione informacje na temat podstawowych gatunków jakie występują na kuli ziemskiej. Na wstępie czytamy o najistotniejszych faktach ze świata fauny. Następnie przechodzimy do omówienia poszczególnych kontynentów. Każda karta zawiera mapę konturową, rozmieszczone na niej występowanie poszczególnych gatunków zwierząt, sporą ilość ciekawostek, kilka zdjęć oraz miejsca na uzupełnienie ich naklejkami, które znajdziemy w dalszej części publikacji.  


Atlas zawiera także plakat (na środku książki), który z łatwością można wypiąć i zawiesić na ścianie. Mapa przedstawia występowanie poszczególnych zwierząt na świecie. 

Na końcu umieszczona dyplom podróżnika, który można uzupełnić i wręczyć dziecku.   


Ignaś już rozpoczął uzupełnianie poszczególnych kart...
...i zainspirowani atlasem postanowiliśmy wykorzystać fakt, że spędzaliśmy kilka tygodni w Polsce i wybraliśmy się do wrocławskiego ZOO, gdzie Ignacy mógł z bliska i na żywo przyjrzeć się zwierzątkom z całego świata. Udało mu się nawet nakarmić żyrafę :-) 


Atlas flag świata to z kolei podróż przez kontynenty i "zwiedzanie" poszczególnych krajów. Dziecko zostaje zaznajomione z podziałem politycznym świata i poszczególnych kontynentów. Ponadto bardzo szczegółowo zostają omówione flagi poszczególnych krajów, które stanowią jeden z symboli narodowych każdego kraju. Ponownie mamy tu podział na kontynenty, dzięki czemu dziecko poznaje wizualnie położenie danych państw.  

Podobnie jak w wyżej omawianej pozycji tak i w tej znajdziemy plakat oraz zbiór naklejek, którymi można wypełnić poszczególne kartyNa końcu także znajdujemy quiz oraz dyplom dla dziecka. 


Ignacy wypełnia kolejne strony w Atlasie :-)
Atlasy to świetne kompendium wiedzy skierowane do najmłodszych odbiorców. Ciekawie przedstawione fakty, dużo ilustracji i map oraz zadania dla dzieci sprawiają, że obie pozycje są bardzo atrakcyjne. Ignacy bardzo chętnie po nie sięga. Z całą pewnością są to pozycje godne polecenia nie tylko dla miłośników tematów :-)


Atlasy znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty