Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Akademia Mądrego Dziecka - Pojazdy i Podwodne tajemnice - Wydawnictwo Egmont

Akademia Mądrego Dziecka to seria bardzo starannie przygotowanych kolorowanek, których asortyment stale się powiększa. Dzisiaj przedstawimy Wam dwie pozycje z serii: Pojazdy oraz Podwodne tajemnice. Wcześniej ukazały się takie tytuły jak Świat wokół mnie oraz Rośliny i zwierzęta a ostatnio do tego grona dołączyły kolejne części serii: Dookoła świata oraz Owoce i warzywa. W ofercie znajdziecie także wiele innych ciekawych pozycji. Do każdej z kolorowanek dołączono zestaw naklejek, którymi można uzupełniać kolejne strony. Seria wydawana jest przez Wydawnictwo Egmont.   

Każda z książeczek zawiera zestaw stosunkowo prostych kolorowanek, które nawiązują do określonego tematu, podpis co dany rysunek przedstawia oraz miejsce na naklejkę. Ze względu na niewielki stopień skomplikowania poszczególnych kolorowanek sprawdzają się idealnie zarówno dla maluszków jak i nieco starszych dzieci, które swoją pasję do kolorowanie dopiero odkrywają.   


Zabawy z serią Akademia Mądrego Dziecka  rozwija:

- sprawności manualne,
- ćwiczy koordynacje wzrokowo - ruchową,
- poszerza wiedzę o świecie,
- przygotowuje do nauki pisania i czytania,
- uczy wartości społecznych,
- wprowadza na nauki matematyki.
 

Obie prezentowane przez nas pozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowanie w wypełnianiu kolejnych stron przez Ignacego. Oczywiście z racji zamiłowania do wszelkiego rodzaju pojazdów, ta pozycja stała się ulubioną synka. Nie znaczy to, że nie sięga po Podwodne tajemnice, wręcz przeciwnie, także z przyjemnością je koloruje.  

Chciałam jeszcze zaprezentować Wam bezpośrednią przyczynę, przez którą zdecydowałam się na powyższe pozycje. Od dawna szukałam kolorowanek z bardzo prostymi konturami, niewielka ilością elementów oraz o małym stopniu skomplikowania rysunków. A to po to aby wykorzystać je nieco inaczej :-) czyli to "rysowania" konturów za pomocą szpilek. Jak to zrobić? Nic prostszego. Należy przygotować sporą ilość szpilek podkładkę korkową oraz kartkę z rysunkiem. Dla ułatwienia kartkę można przypiąć pineskami od góry i dołu aby kartka była nieruchoma i gotowe, dziecko może działać :-) 

 
Seria kolorowanek Akademia Mądrego Dziecka to bardzo wartościowe pozycje na rynku, które zapewnia godziny kreatywnej zabawy zarówno w domu jak i podróży. Idealny zestaw na letnie wypady i deszczowe dni (choć życzę wszystkim aby tych było jak najmniej :-)). Gorąco polecamy :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJKomentarze

  1. Podoba mi się, że te kolorowanki mają formę jakby boku rysunkowego. Mają tak wyraźne kontury, że nawet Tygrys mógłby od nich zacząć przygodę z kolorowaniem. Pojazdy na pewno by Mu się spodobały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super sprawa !! Bardzo mi się podoba ten rodzaj kolorowanek ! Jest wersja z księżniczkami?? :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty