Przejdź do głównej zawartości

Ze Wzgórz Trzebnickich - Wydawnictwo OVO

Ze Wzgórz Trzebnickich to pięknie wydanym album w połączeniu z tomikiem poezji. Dwoje mieszkańców Trzebnicy Pani Julianna Michorczyk, która stworzyła wiersze oraz Pan fotograf Marcin Mazurkiewicz, połączyły swe siły tworząc dzieło wyjątkowe dla mieszkańców tego regionu. Ze względu na fakt, iż pochodzimy z pobliskich regionów, nie mogło zabraknąć tej pozycji w naszej domowej Biblioteczce. Książka wydana została przez Wydawnictwo OVO. 

Książka to połączenie fotoalbumu z tomikiem poezji. Każde zdjęci zostało okraszone krótkim wierszykiem, który opowiada o przedstawionym na zdjęciu miejscu. Całość idealnie współgra ze sobą "opowiadając" dzieje regionu. Poza zapierającymi dech w piersiach pejzażami natury znajdują się tu również zabytkowe budowle, które stanowią wyjątkowość trzebnickiej codzienności.  
Książka skierowana do dzieci zachwyca, Ignacy jako miłośnik polskiego piękna, album traktuje jako jedną z cenniejszych książek w jego zbiorach. Lekturę gorąco polecamy nie tylko mieszkańcom regionu trzebnickiego, pozwoli ona odkryć piękno i uroki jednego z ciekawszych zakątków w Polsce. 

Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)