Przejdź do głównej zawartości

Winnica od Granny

U nas dzisiaj kolejna świetna gra rodzinna. Tym razem nieco bardziej wymagająca, jednak po kilku rozgrywkach, dolna granica wieku 10 lat nie kryła przez Ignacym żadnych tajemnic :-) Gra Winnica, bo o nie będzie dzisiaj mowa wydana została przez firmę Granna.     

W pudełku znajdziemy:

- notes ze 150 planszami zawierającymi plan winniccy,
- 6 kart z farmami,
- 42 karty ścieżek,
- karta do gry jednoosobowej,
- oraz instrukcja. 


Celem gry jest zdobycie jak największe liczby punktów po zsumowaniu wyników uzyskanych w pięciu rundach. Osiągamy to poprzez rysowanie ścieżek na arkuszach dążąc do połączenia winogron z farmami i zamkami. Aby rozpocząć rozgrywkę należy przydzielić każdemu z graczy jedną planszę z planem winnicy oraz coś do pisania. Następnie tworzymy dwie talie kart, jedną ze ścieżkami a drugą z farmami. Należy umieścić je awersem do dołu.  

Gdy wszyscy gracze są już gotowi do rozpoczęcia rozgrywki wybrana osoba odsłania pierwszą z góry kartę farmy po czym wszyscy gracze zapisują jej nazwę (daną literę) na swoim arkuszu w miejscu do tego wyznaczonym. Teraz należy odsłonić pierwszą kartę ścieżek, po czym gracze mogą wykonać jedną z dwóch czynności:

- narysować ścieżkę na arkuszu zgodnie z widniejącym na karcie wzorem lub...
- podejrzeć następną kartę farmy.   

Runda dobiega końca w chwili gdy na stole położona zostaje czwarta żółta karta i wszyscy gracze wykonali już swoje akcje. W tedy następuje zliczenie punktów za dana rundę i zapisanie wyniku w tabeli na arkuszu. 


Cała rozgrywka dobiega końca po zakończeniu piątej rundy, wtedy wszyscy gracze zliczają zdobyte we wszystkich rundach punkty, zgodnie z zawartymi w instrukcji zasadami.  Istnieje również wariant gry jednoosobowej, w której zasady pozostają te same a jedynie cel zostaje określony inaczej. Tutaj zawodnik korzystając z karty zawierającej tabelę jakości win stara się "wytworzyć" jak najwartościowszy trunek.  


Mimo, iż gra Winnica adresowana jest do dzieci w weku 10 + to śmiało możemy Was zapewnić że i 6 - latek z niewielką pomocą na początku poradzi sobie z nią znakomicie. Ponadto możliwość gry aż w 12 osób na pewno jest ogromnym plusem gry i sprawdzi się idealnie podczas letnich spotkań z przyjaciółmi. Czas gry to średnio ok 15 minut, co również nie pozwala na znudzenie się zabawą. Jak dla nas jest to propozycja idealna a zbliżające się wakacje na pewno spędzimy na licznych rozgrywkach.      


Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.