Przejdź do głównej zawartości

Szkoła za pasem - Wydawnictwo Edukacyjne

Z uwagi na fakt, iż mieszkamy na stałe poza granicami naszego kraju, nauka języka ojczystego spoczywa w dużej mierze na mnie. Jako nauczyciel wiem, jak ważne jest dobranie odpowiednich pomocy dydaktycznych w osiągnięciu sukcesu. Z tego też powodu bardzo często sięgam po różnego rodzaju zestawy i zeszyty ćwiczeń z polskim programem edukacyjnym. Jednym z lepszych zestawów na jakim mam przyjemność pracować z Ignasiem to wydany przez Wydawnictwo Edukacyjne komplet kart pracy przewodników dla nauczycieli oraz publikacji uzupełniających pod wspólna nazwą Szkoła za pasem. Cała seria skierowana jest dla dzieci 6 letnich czyli dokładnie w wieku Ignasia. 

Karty pracy stanowią roczne przygotowanie do szkoły. Każda część składa się z 50 kart pracy, które można wyrywać. Starannie zaprojektowane i dostosowane do wieku, zachęcają dzieci do nauki, która w większej merze przejawia się w formie zabaw. Karty zostały ułożone zgodnie z porami roku, co jest bardzo częstą praktyką w tego typu zestawach. Natomiast to co osobiście najbardziej mi się spodobało, to fakt, iż zadania zostały bardzo zróżnicowane przez co dzieci z radością uzupełniają kolejne strony   
Każdy zestaw zawiera ćwiczenia w których dzieci musza użyć nożyczek, są "wypychanki" z których układa się puzzle oraz naklejki, którymi należy uzupełnić określone strony. Ponadto do kompletu dołączona plastikowa folia, która umożliwia wielokrotne wykonywanie ćwiczeń. W kartach pracy znajdziemy następujące rodzaje zadań:

- grafomotoryczne,
- manualne,
- kształtujące mowę,
- logiczne,
- kształtujące percepcję wzrokową i słuchową,
- matematyczne 
- oraz diagnostyczne. W skład zestawu wchodzą także przewodniki dla nauczycieli, które zostały bardzo skrupulatnie opracowane. Znajdziemy w nich wszystko to co jest niezbędne w pracy nauczyciela. Począwszy od założeń metodycznych, scenariuszy zajęć, programu wychowawczego po plan pracy opracowany na każdy dzień oraz diagnozę. Stanowią kopalnie pomysłów na różnego rodzaju zabawy gry i aktywności zarówno w sali jak i na wolnym powietrzu. 
Do kart pracy, które stanowią podstawę programu, można dokupić są tzw. publikacje uzupełniające. Dostępne są:

- Kolekcja cyferek,
- Kolekcja literek-,
- oraz Kolekcja łamigłówek.


W zestawie poświęconym matematyce dzieci wprowadzane zostają w świat cyfr oraz znaków matematycznych. Kształtują umiejętności liczenia oraz pisania i czytania. Utrwalają zarówno nazwy jak i kształty figur geometrycznych, nabywają umiejętności rozwiązywania prostych zadań z treścią oraz poprawnego zapisu działań arytmetycznych. Podczas tych wszystkich ćwiczeń dzieci jednocześnie doskonalą swoją koordynację wzrokowo - ruchową oraz zdolności manualne.  Kolekcja łamigłówek to ulubiona pozycja Ignacego z całego zestawu Szkoła za pasem. Ogram różnorakich ćwiczeń jaki został tu zawarty, nie tylko pozwala na kształtowanie i nabywanie kompetencji szkolnych dziecka sześcioletniego. Zadania są bardzo urozmaicone przez co pozwalają na zdobycie całego wachlarza doświadczeń i umiejętności. Znajdziemy tu zarówno zabawy logiczne, ściśle matematyczne czy też manualne. Ponadto podczas pracy nad zeszytem ćwiczeń dziecko cały czas doskonali czytanie ze zrozumieniem oraz pisanie. Jak dla nas jest to zestaw, którego od dawna szukaliśmy i z którego oboje jesteśmy zadowoleni.   


Szkoła za pasem to bardzo ciekawy zestaw zarówno dla sześciolatków jak i nauczycieli. Przygotowany zgodnie z podstawa programową, pozwala na odpowiednie przegotowanie naszych pociech, a co za tym idzie łagodne przejście z zerówki w szkolne ławy. Dla Ignacego uzupełnianie kolejnych kart to czysta przyjemność i świetna zabawa. Początkowo planowała przerobienie pakietu zgodnie z jego rozkładem tzn. w ciągu roku, jednak Ignaś postanowił uzupełniać je swoim tempem i zamiast wykonywać po jednej karcie dziennie uzupełnia ich kilka (w porywach do 8 :-)) co oczywiście bardzo nas cieszy :-) Z cała pewnością prezentowany przez nas dzisiaj pakiet wart jest polecenia!!!


Szkołę za pasem znajdziecie TUTAJ


Komentarze

  1. Bardzo interesująca propozycja. Nie znałam wcześniej tych książeczek.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)