Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Słownik polsko - angielski dla dzieci - Wydawnictwo Arti

W naszej domowej biblioteczce wśród wielu tytułów, znajduje się także spora ilość różnej maści słowników i publikacji popularno - naukowych. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju, zaopatrujemy się w spora ilość słowników polsko - angielskich. Jedną z najnowszych pozycji, jaka pojawiła się na naszych regałach jest wydany przez Wydawnictwo Książkowe Arti Słownik polsko - angielski dla dzieci z płytą CD.    
Słownik został przygotowany z myślą o najmłodszych. Duża ilość ilustracji oraz zastosowanie kategoryzacji tematycznej znacznie ułatwia samodzielne korzystanie z publikacji. W książce zamieszczono dwadzieścia cztery kategorie z których dzieci poznają słownictwo i zwroty związane między innymi z naturą, rodziną, szkołą, sportem, wakacjami czy środkami transportu. Poza angielskimi napisami obok znajduje się tłumaczenie w języku polskim oraz zapis fonetyczny, co bardzo ułatwia naukę wymowy. 

   


Do słownika dołączona jest również płyta CD, na której znajdziemy wymowę znajdujących się w książce słówek i zwrotów oraz kilkanaście piosenek w języku angielskim. Piosenki są bardzo rytmiczne, wesołe i szybko "wpadają w ucho" przez co dzieci bardzo szybko opanowują ich teksty.  Wśród nich znajdziemy tzw. nursery rhymes czyli dobrze znane każdemu dziecku na wyspach piosenki. 
Słownik został bardzo starannie wydany. Duży format A4 do tego twarda okładka oraz przejrzysty układ, sprawiają, że książka sprawdzi się idealnie dla początkującego użytkownika słowników. Do tego kolorowe ilustracje przyciągające uwagę dzieci oraz ciekawe tematy sprawiają, że każde dziecko z radością będzie po niego sięgało. Z całą pewnością polecamy, sprawdzi się idealnie jako prezent na zakończenie roku szkolnego :-)        Słownik znajdziecie TUTAJ

Słownik polsko - angielski dla dzieci
Wydawnictwo - Arti
Oprawa - twarda
Liczba stron 96
zawiera płytę CD
Format A4

Komentarze

  1. Ten słownik jest bardzo fajny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chcąc poznać język angielski od podszewki, należy zapisać się do szkoły językowej - tylko bowiem w taki sposób będziemy w stanie nauczyć się języka w teorii i w praktyce. Szukając dobrej szkoły językowej, warto rozważyć skorzystanie z oferty krakowskiej szkoły https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ - która posiada w swojej ofercie obszerny wybór kursów dla osób na różnym poziomie zaawansowania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty