Przejdź do głównej zawartości

Słownik polsko - angielski dla dzieci - Wydawnictwo Arti

W naszej domowej biblioteczce wśród wielu tytułów, znajduje się także spora ilość różnej maści słowników i publikacji popularno - naukowych. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju, zaopatrujemy się w spora ilość słowników polsko - angielskich. Jedną z najnowszych pozycji, jaka pojawiła się na naszych regałach jest wydany przez Wydawnictwo Książkowe Arti Słownik polsko - angielski dla dzieci z płytą CD.    
Słownik został przygotowany z myślą o najmłodszych. Duża ilość ilustracji oraz zastosowanie kategoryzacji tematycznej znacznie ułatwia samodzielne korzystanie z publikacji. W książce zamieszczono dwadzieścia cztery kategorie z których dzieci poznają słownictwo i zwroty związane między innymi z naturą, rodziną, szkołą, sportem, wakacjami czy środkami transportu. Poza angielskimi napisami obok znajduje się tłumaczenie w języku polskim oraz zapis fonetyczny, co bardzo ułatwia naukę wymowy. 

   


Do słownika dołączona jest również płyta CD, na której znajdziemy wymowę znajdujących się w książce słówek i zwrotów oraz kilkanaście piosenek w języku angielskim. Piosenki są bardzo rytmiczne, wesołe i szybko "wpadają w ucho" przez co dzieci bardzo szybko opanowują ich teksty.  Wśród nich znajdziemy tzw. nursery rhymes czyli dobrze znane każdemu dziecku na wyspach piosenki. 
Słownik został bardzo starannie wydany. Duży format A4 do tego twarda okładka oraz przejrzysty układ, sprawiają, że książka sprawdzi się idealnie dla początkującego użytkownika słowników. Do tego kolorowe ilustracje przyciągające uwagę dzieci oraz ciekawe tematy sprawiają, że każde dziecko z radością będzie po niego sięgało. Z całą pewnością polecamy, sprawdzi się idealnie jako prezent na zakończenie roku szkolnego :-)        Słownik znajdziecie TUTAJ

Słownik polsko - angielski dla dzieci
Wydawnictwo - Arti
Oprawa - twarda
Liczba stron 96
zawiera płytę CD
Format A4

Komentarze

  1. Ten słownik jest bardzo fajny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chcąc poznać język angielski od podszewki, należy zapisać się do szkoły językowej - tylko bowiem w taki sposób będziemy w stanie nauczyć się języka w teorii i w praktyce. Szukając dobrej szkoły językowej, warto rozważyć skorzystanie z oferty krakowskiej szkoły https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ - która posiada w swojej ofercie obszerny wybór kursów dla osób na różnym poziomie zaawansowania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)