Przejdź do głównej zawartości

Palcem po mapie - Polska - Abino

Gry to u nas temat zawsze na topie. Uwielbiamy grać całą rodziną a spośród gier edukacyjnych, największą frajdę sprawiają nam te o tematyce  geograficznej. A największa radości jest, gdy tematem przewodnim jest nasz kraj. Przewinęło się u nas już kilka takich perełek, a dzisiaj o naszym najnowszym odkryciu czyli grze Palcem po mapie Polska, wydanej przez firmę Abino.
W pudełku znajdziecie:

- planszę w postaci mapy Polski,
- 60 kart tematycznych,
- oraz instrukcję.


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart tematycznych. A w jaki sposób? Oczywiście wykazując się wiedzą o Polsce oraz szybkością.


Przed rozpoczęciem rozgrywki rozkładamy planszę oraz umieszczamy obok, na stosie, karty tematyczne. Pierwszy z graczy bierze pierwszą z góry kartę i odczytuje na głos jej treść na końcu dodając słowo START. Od tego momentu wszyscy zawodnicy starają się jak najszybciej odnaleźć opisane miejsce. Ta osoba, która zrobi to jako pierwsza poprawnie zachowuje kartę i rozpoczyna się kolejna runda. Po odnalezieniu wszystkich miejsc, następuje koniec gry oraz podliczenie zdobytych kart. Zwycięzcą zostaje gracz z ich największą liczbą.W prostocie tkwi piękno i tak właśnie jest w przypadku tej gry. Bardzo proste zasady a ileż przekazanej wiedzy. Dzieci poza samym opatrzeniem się z mapą Polski, poznają położenie największych rzek, gór czy jezior. Uczą się gdzie znajdują się poszczególne województwa, Parki Narodowe oraz miasta. Gra sprawdza się również idealnie do wykorzystania jako pomoc dydaktyczna oraz do samodzielnej nauki przez dziecko. Podsumowując, Palcem po mapie Polska, to mocno edukacyjna gra, która nas bardzo urzekła. 
Ignaś (jak zapewne wiecie) jest miłośnikiem wszelkiej maści map i gier, a połączenie tych dwóch elementów w jedną całość, mogło przynieść tylko jeden efekt - zachwyt :-) Grę zdecydowanie polecamy, jest to świetna rozrywka połączona z mimowolną nauką :-)


  
Grę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Mapy sama lubię od dzieciństwa, a w połączeniu z grą, to musi być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie grg, to skarby. Nie tylko dziecko, ale także rodzić utrwala sobie wiedzę o Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od roku się czaje na tą grę i chyba czas sie w nią zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Geograficznej gry nie mamy jeszcze a biorąc pod uwagę że marzy mi się częstrze zwiedzanie Polski z Dusią to byłoby to fajne wprowadzenie :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)