Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Miejsca rzeczy zapomnianych - Wydawnictwo Adamada

Ostatnio jesteśmy pod wielkim wrażeniem książki Krystyny Chołoniewskiej Miejsca rzeczy zapomnianych. Lektura należy do gatunku baśni współczesnych i zachwyca swą tajemniczością, nieprzewidywalnością oraz głębią przekazu. Czytelnik spotyka tu połączenie dwóch światów, życie codzienne przeplata się z magią, snem i nierealnymi postaciami. Całości dopełniają równie tajemnicze i pełne szczegółów, kresek i tajemnic ilustracje w wykonaniu Dobrosławy Rurańskiej. Książka zachwyca już samą okładką, a im dalej tym ciekawiej. Lektura wydana została przez Wydawnictwo Adamamda.     Książka składa się z pięciu baśni, w których bohaterami stają się między innymi Śnieżynka, mała dziewczynka o imieniu Zuzia, karzeł ale także złote buciki, sofa czy koty. Jest też przyszła, a raczej niedoszła gwiazda telewizji oraz jej dość ekscentryczna ciocia. Autorce udało się w bardzo interesujący sposób połączyć otaczającą nas rzeczywistość i realia współczesnego świata ze światem baśni, czarów i nierealnych bohaterów. 

Zawarte w zbiorze opowiadania poruszają dość trudne tematy. Widzimy tu cierpienie na pozór szczęśliwego małżeństwa, które jednak z powodu niemożności posiadania dzieci bardzo cierpi. Stajemy się świadkami jak daleko są w stanie się posunąć i ilu rzeczy wyrzec, aby tylko ziściło się ich pragnienie. Poznajemy dość tajemniczą historię dwóch domów i ich mieszkańców. Wędrujemy do świata snów gdzie mała chora dziewczynka odzyskuje chęci do życia oraz dowiadujemy się jak to dwa koty pomogły złotym bucikom odnaleźć małą właścicielkę. Ostatnia baśń nosi ten sam tytuł co cały zbiór opowiadań. Miejsca rzeczy zapomnianych to historia dziewczynki, która za namową cioci wybiera się na casting do telewizji, jednak zamiast na scenę trafia za regał do miejsca rzeczy zapomnianych. Czego jest tam świadkiem? Czy uda jej się bezpiecznie opuścić to miejsce? I najważniejsze pytanie, czy zrobi zawrotną karierę jak Madonna? No cóż o tym przekonacie się czytając Miejsc rzeczy zapomnianych.    
Jak już wspomniała oboje z Ignacym jesteśmy pod ogromnym wrażeniem lektury. Przepięknie opowiedziane historie wzruszają, skłaniają do refleksji ale jednocześnie pozwalają puścić wodze fantazji i zanurzyć się w świecie magii. Serdecznie polecamy wszystkim milusińskim :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwa adamada

Komentarze

 1. Choć grafika ponura, to książka sprawia wrażenie ciekawej 😊.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie te monochromatyczne ilustracje bardzo się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magiczne ilustracje, zapewne są odzwierciedleniem zawartych treści, lubię pływać w takim klimacie,chę
  tnie poczytałabym swoim dzieciom, czuję,że są pełne wartości wszelakich :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty