Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Mali Bohaterowie - Wydawnictwo Literatura

Dzisiaj mamy dla Was jedną z najnowszych pozycji jaka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Literatura. Mali Bohaterowie Barbary Gawryluk to siedem zupełnie nie związanych ze sobą historii, które wydarzyły się na prawdę w różnych częściach Polski. Każda z tych historii jest inna i  wyjątkowa, każda ukazuje odwagę, opanowanie oraz umiejętność zachowania krwi w trudnych sytuacjach przez małych bohaterów. Książka została nagrodzona przez Międzynarodową organizację EENA. 
Bohaterami książki są dzieci, które pomimo bardzo młodego wieku dokonali wielkich rzeczy, uratowali zdrowie i życie innym ludziom. Każdy opisany przypadek mimo, iż jest zupełnie inny to łączy je fakt, iż dzieci które znalazły się w trudnej sytuacji  potrafiły wezwać fachową pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy. Wykazały się nie tylko odwagą ale i wiedzą. Iza i Nikola uratowały życie kierowcy skutera, Przemek wyłowił tonącego chłopca, Damian na czas wezwał pomoc dzięki czemu jego rodzice nie zatruli się gazem a Marta, Ada i Sandra uratowały życie nieznanemu mężczyźnie, który stracił przytomność.   Książka która opowiada o bardzo nietypowych sytuacjach i bohaterstwie dzieci została także ciekawie zilustrowana. Anna Wielbut postawiła na ilustracje w odcieniach szarości z dodaniem jednego dominującego koloru uzyskując bardzo ciekawe kontrasty, stanowiące w efekcie idealne uzupełnienie tekstu.   

Książka, która nie tylko uzmysławia młodemu odbiorcy konieczność posiadania odpowiedniej wiedzy, która pozwoli mu odpowiednio postąpić w określonych sytuacjach ale także pokazuje, że bohaterem może stać się każdy z nas. Publikacja stanowi idealny pretekst do rozmów z dziećmi o tym jak należy się zachować w sytuacji gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Takie pozytywne wzorce są jak najbardziej potrzebne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Córka czytała inną książkę tej autorki i jej się podobała, więc i ta pewnie jej przypadnie do gustu :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty