Przejdź do głównej zawartości

Małe psoty wielkich świętych - Wydawnictwo Promic

Małe psoty wielkich świętych to druga z serii książeczka opowiadająca o przygodach świętych gdy byli jeszcze małymi dziećmi. Nie tak dawno, pisałam o pierwszej części zatytułowanej Kiedy święci byli mali. Obie pozycje ukazały się nakładem Wydawnictwa Promic. 


Tym razy mamy cztery opowiadania (w poprzedniej części było ich pięć) z których każde opowiada historię innego świętego. I tak z książki poznajemy psoty:
- św. Franciszka z Asyżu,
- św. Jana Marii Vianney,
- braci św. Cyryla i Metodego,
- oraz św. Antoniego Padewskiego.Lektura opowiada o niewinnych figlach  św. Franciszka z Asyżu, który to wraz z przyjaciółmi postanowił otrzeźwić pijanego sąsiada oraz o jego wymykanie się z domu. Autorka ukazała także drugą naturę chłopca i opisała jak uratował pieska od śmierci głodowej. Dowiadujemy się także jak św. Jan Maria w dzieciństwie gorliwie się modlił w samotności oraz jak wielkim przeżyciem było dla niego przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. Następnie młody czytelnik odkrywa niesamowitą więź jaka łączyła dwóch braci, późniejszych św. Cyryla i Metodego. Czytamy jak chłopcy wymykali się ze szkoły, żeby tylko móc razem pohasać na łące i wymyślać nowy alfabet. Na samym końcu czytamy bardzo wzruszającą opowieść, której bohaterem jest mały Antoni Padewski. Znany z "bystrego oka" wasze pomagał odnajdywać zagubione przedmioty, jednak dzięki swej niezwykłej umiejętności, także uratował życie małemu chłopcu.Małe psoty wielkich świętych, to bardzo ciekawa lektura, która ukazuje, że każdy dorosły był kiedyś dzieckiem i że, jak każde dziecko starał się rozgospodarować swój czas, w taki sposób aby jak najwięcej poświęcić go beztroskim zabawa i harcom. Przedstawia także jak wielki wpływ na dorosłe życie miała wiara zakorzeniona już od najmłodszych lat. Podobne jak wcześniej opisywaną książkę, tak i tę gorąco polecamy. Ciekawe historie okraszone pięknymi ilustracjami z pewnością spodobają się każdemu dziecku. 


Książkę znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)