Przejdź do głównej zawartości

Las Tajemnic - Wydawnictwo Dygresja + KONKURS

Dzisiaj mamy dal Was kolejną pozycję z Ignacego domowej biblioteczki. Tym razem jest pięknie wydana i co najważniejsze bardzo mądra książka z głębokim przekazem. Jej autor Marek Wójcik jest z zawodu lekarzem psychiatrą, wykorzystał wieloletnie doświadczenie zawodowe i napisał książkę da swojej córeczki. Las Tajemnic ukazał się nakładem Wydawnictwa Dygresja
W pełnym życia lesie, pośród tysiąca drzew stała sosna. Gdy pewnego dnia zjawiają się  u niej dwie identycznie wyglądające siostry i noszące to samo imię - Szczęście. Obiecują sośnie, że będzie najważniejszym drzewem w lesie. Oczywiście sosna bez wahania wyraża taką chęć. Niebawem przychodzi burza w wyniku której sosna zostaje złamana na pół a pozostałe drzewa do tej pory rosnące na polanie zostają wyłamane. Złamana sosna zostaje jedynym rosnącym drzewem, na którym zamieszkały dwie sowy i dwie papugi, a jej złamane gałęzie stały się drogowskazami do domów dwóch wróżek, które zamieszkały po przeciwnych stronach.    
Wróżki postanowiły za pośrednictwem ptaków namawiać wszystkich przybyłych do pójścia w stronę ich domów. Oczywiście Sosna domyśla się już, iż jedna z sióstr jest złą wróżka. Po pewnym czasie król, zaniepokojony wydarzeniami jakie mają miejsce w lesie, postanawia go zamknąć. Jednak na skutek czarów w lesie pojawiają się dwie córki króla. Czy wybiorą odpowiednią drogę? Czy uda im się powrócić do domu? I czy pomiędzy wróżkami zapanuje pokój i harmonia. O tym dowiecie się czytając Las Tajemnic.  


Książka została bardzo ładnie i bogato zilustrowana przez Krzysztofa Kałuckiego. Ilustracje stały się idealnym dopełnieniem treści książki.


Las Tajemnic to bardzo pouczająca bajka, w której odnajdziemy wiele przestróg oraz odpowiednich wzorców zachowań. Autor zadbał o to aby młody odbiorca zauważył jak wiele pułapek czyha na każdym rogu. Pokazał Sosnę - symbol poddania się pokusie, która w efekcie stała się okaleczona i samotna. Książka jest wyjątkową lekcją, którą powinno usłyszeć każde dziecko.   


Książkę znajdziecie TUTAJ

dygresje


A dla Was mam niespodziankę KONKURS i do wygrania trzy egzemplarze książki Las Tajemnic 


Aby wziąć udział w Konkursie należy:

* w komentarzu pod ZDJĘCIEM konkursowym na fan page-u wpisać imię dziecka, któremu chcecie podarować książkę,

* polubić Wydawnictwo Dygresja na facebooku TUTAJ 

* polubić i udostępnić plakat konkursowy,

* zaprosić znajomych do wspólnej zabawy, 


Regulamin konkursu:

1. Organizatorem Konkursu jest blog I&K W Domowym Zaciszu. 

2. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Dygresja 

3. Czas trwania konkursu: od 12.06 do 19.06. 2017.

4. Nagrodami w konkursie są trzy książki pt. Las Tajemnic. Zwycięzcy otrzymają po jednym egzemplarzu książki.  

5. Wyłonienie zwycięzców odbędzie się w drodze losowania.

6. Wyniki zostaną ogłoszone do 7 dni po zakończeniu Konkursu.

7. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy mają 7 dni na przesłanie na adres annakozakiewicz8424@gmail.com danych do wysyłki. W przypadku nie dostarczenie danych na czas, nagroda zostanie przyznana innej osobie wybranej w drodze losowania. 
Każdy uczestnik może dodać tylko jedno zgłoszenie (komentarz). 

8. Wysyłka nagród jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

9. Udział w konkursie jest dobrowolny.

10. Ta promocja nie jest sponsorowana, prowadzona, administrowana ani związana z Facebookiem  w żaden sposób. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że dostarcza informacje organizatorowi promocja i nie Facebookowi. Podane przez uczestnika informacje będą wykorzystane jedynie do organizacji Konkursu (w tym dostarczeniu nagród). 


Życzymy powodzenia :-)

Wyniki!!!

Książki otrzymują:

Pani Joanna Nowak,
Pani Judyta Chmielowska
Pani Monika Kwiatkowska 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)