Przejdź do głównej zawartości

Klub Aniołów Stróżów - Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

U nas kolejna pozycja z bardzo lubianej przez nas serii Twój Anioł z Nieba wydawanej przez Wydawnictwo Promic. Klub Aniołów Stróżów to historia poruszając bardzo istotny a zarazem na czasie temat dzieci uchodźców. 
W parafii Państwa Dobrzyńskich zamieszkał mały chłopiec o imieniu Harmish, który jest uchodźcą z Syrii. Mały Antoś chce mu podarować jakąś zabawkę, jednak nie potrafi się zdecydować, co tak naprawdę byłoby prezentem od serca. Postanawia wezwać na pomoc swojego najlepszego przyjaciele czyli Anioła Stróża. Ten stawił się na wezwanie chłopca wraz z całym Klubem Aniołów i razem starali się znaleźć rozwiązanie z sytuacji. Okazało się, że nie jest łatwo obdarować kogoś kogo się nie zna, jednak z pomocą Aniołków Antoś podejmuje decyzję. Okazuje się jednak, że przedmioty materialne nie stanowią takiej wartości jak czas poświęcony drugiej osobie.    

Ilustracje podobnie jak we wcześniej omawianych pozycjach z serii są czarno - białe i znakomicie odzwierciedlają tekst. Klub Aniołów Stróżów to nie tylko książka z bardzo ważnym i na czasie przesłaniem, to także lekcja dla każdego z nas mówiąca o tym by zatrzymać się na chwilę, spędzić razem czas i nie stawiać rzeczy materialnych na pierwszym miejscu. Uważam, iż jest to bardzo potrzebna i wartościowa lektura, Ignasiowi postawa Antka bardzo się spodobała. 


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)