Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kabatu. Do trzech razy sztuka - Egmont

Od pewnego czasu Ignacy przepadł w świecie komiksu. Złapał bakcyla i pochłania kolejne tomy. Jedną z najnowszych pozycja jaka znalazła się w jego domowej biblioteczce to kontynuacja komiksu nagrodzonego w pierwszej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Trzecia już część przygód szalonego inżyniera oraz jego papugi Kabatu, która jest stworzoną przez fizyka żywą maskotką nosi tytuł Do trzech razy sztuka. Cała seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Egmont.  
Wynalazca żywych maskotek ma piękny sen, niestety kiedy się budzi, nie pamięta co dokładnie mu się śniło. Postanawia za wszelką cenę się tego dowiedzieć, niestety nowa maskotka, która jako jedyna była wstanie udzielić mu odpowiedzi na to jakże dręczące go pytanie, znikła. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania, podczas których dołącza dawny znajomy Kaj oraz jego koleżanka Elwira. Niestety nowa maskotka potrafi się zmieniać w co tylko zechce co znacznie utrudnia jej schwytanie. 
Poszukiwaczom co rusz udaje się natrafić na ślady Eona, niestety temu sprytnie udaje się wymknąć. Jednak nasi bohaterowie nie zamierzają się poddawać i za trzecim razem udaje im się pochwycić kameleona. Jednak czy Pan inżynier miał rację i maskotka rzeczywiście wie co mu się śniło? O tym przekonacie się czytając komiks duetu Syty, Surma :-) Zabawna i wartka akcja a do tego ciekawe i kolorowe ilustracje zachęcają młodego czytelnika do zapoznania się z przygodami sympatycznych bohaterów. Niestety nie znamy dwóch pierwszych części serii, ale na pewno naprawimy ten błąd :-) 
Ignasiowi przygody papugi i jej przyjaciół bardzo się spodobały. Jesteśmy przekonani, że nie jednemu dziecku przypadną do gustu. Serdecznie polecamy!!! 


Komiks znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Co prawda nie jestem fanką komiksów, ale kto wie może przy Synku się przekonam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty