Przejdź do głównej zawartości

Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara - Wydawnictwo Bis

Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara to trzeci i zarazem ostatni tom przygód najsławniejszego pirata jaki pływał po morzach i oceanach. Tym razem dzielny podróżnik wyrusza w rejs dookoła świata. Gdzie dotrze..., kogo pozna... o tym już za chwilę. Cała seria wydana została przez Wydawnictwo Bis.   
Rabarbar, który doczekał się już dójki dzieci wraz ze swoją ukochaną Barbarą postanowił wybrać się w kolejny rejs. Wraz ze swym wiernym druhem Apollo (szczurem pokładowym) zamierzają dotrzeć aż do Australii, jakby tego było mało, przykładny mąż ma zamiar odnaleźć miejsce leżące dokładnie po drugie stronie kuli ziemskiej jego domu i zastukać do Barbary. Oczywiście Barbara jako równie przykładna żona odpowie mężowi tym samym :-) Przezabawne perypetie jednego z naszych ulubionych bohaterów książkowych rozbawiają do łez. W tym miejscu musimy wyrazić nasze ubolewanie z powodu braku kolejnych tomów przygód pirata, które były w planach autora ale niestety choroba uniemożliwiła realizację tego zamierzenia.    Po opuszczeniu zatoki Rabarbar na pokładzie Nieustraszonego Krwawego Mściciela, Pogromcy i Postracha wyruszył na północ gdzie dotarł do Szkocji gdzie gościł na dworze władcy. Niestety panujące tam zwyczaje nie odpowiadały najsłynniejszemu piratowi, więc postanowił szybko opuścić wyspę. Jednak dalej było coraz ciekawiej. Po tym jak uratował księżniczkę trafił do świata bajek, gdzie musiał zaprowadzić porządek. Gdy dobił do brzegów Sycylii musiał znaleźć sposób na tutejszą mafię. Na Wyspach Para - Noja poznał dwie siostry o tym samym imieniu Cola oraz odkrył tajemnice niewyjaśnionych zjawisk, które do dzisiaj są zagadką dla ludzkości. Gdy dotarł do Australii spotkał kangura a w Japonii gościł u rodziny samurajów. Udało mu się także zapukać do Barbary. Jednak podczas całej tej wyprawy odkrył coś bardzo cennego. Jako porządny pirat kochał morze ale najlepiej czuł się w domu ze swoją rodziną. Po tym jakże epokowym odkrycie, niezwłocznie obrał kurs na dom. W drodze powrotne postanowił odwiedzić jeszcze jeden kraj - Holandię. Oczywiście zdziwił się co nie miara na widok morza leżącego powyżej lądu, jednak kwiaty po które zajechał otrzymał i to z rąk samego Hiacynta van Poldera. W domu czekało go gorące powitanie. Cała rodzina wyszła na spotkanie powracającemu z rejsu piratowi a Barbara tak się wzruszył na widok kwiatów, że aż oczy jej zajaśniały :-)Książka została zilustrowana przez Edwarda Lutczyna. Pełne humory obrazy w pełni oddają przezabawne treści i opisy przygód Rabarbara.  Cała seria to klasyk polskiej literatury dziecięcej. Opowiedziane w sposób nietuzinkowe przygody nieco szalonego pirata bawią pokolenia i jestem przekonana, że nasze wnuki również będą przepadać za Rabarabarem i jego przygodami. Serdecznie polecamy dużym i małym, chłopcom i dziewczynkom, każdy znajdzie tu coś dla siebie.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo BIS


Komentarze

  1. Mamy wszystkie trzy części i nie moglismy ich czytać córce przed wieczornym zasypianiem , bo za dużo smiechu przy tej książce było ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)