Przejdź do głównej zawartości

Ignacy i Mela na tropie złodzieja - Zagadka dębów rogalińskich - Wydawnictwo Debit

Zgodnie z obietnicą dzisiaj mamy dla Was druga część najnowszej serii detektywistycznej dla dzieci jaka ukazała się na polskim rynku. Zabieramy Was do Rogalina gdzie Ignacy i Mela ponowne będą na tropie złodzieja :-) Zagadka dębów rogalińskich to kolejna po Zagadce biblioteki opowieść Zofii Staniszewskiej w której czytelnik może sam zdecydować o tym jak ta historia się zakończy. A musimy przyznać, że kończy się jak zawsze bardzo intrygująco :-) Seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit
Tym razem rezolutni mali detektywi udają się do pałacu w Rogalinie, gdzie Biblioteka, której ich mama jest dyrektorką oraz dom kultury wspólnie ogłosili konkurs literacki pot tytułem "Kryminał z Rogalinem" a gdzie właśnie miało się odbyć uroczyste  ogłoszenie listy zwycięzców oraz oczywiście wręczenie nagród w tym za pierwsze miejsce - 1 000 złotych oraz pamiątkowa figurka przedstawiająca słynne dęby rogalińskie, wykonana przez miejscowego artystę Pana Halaburdę.    Niestety podczas ceremonii dochodzi do kradzieży. Okazuje się, że z torby przeznaczonej dla zwycięzcy konkursu zniknęła nagroda. Do akcji natychmiast wkraczają niezawodni Ignacy i Mela. Dzięki zdjęciom jakie zostały zrobione podczas uroczystości oraz tuż przed jej rozpoczęciem dzieciom udaje się ustalić krąg podejrzanych. Jednak podkomisarz Klara potrzebuje niezbitych dowodów a nie tylko domniemywań nieletnich detektywów.    Jak zakończy się ta historia? No cóż podobnie jak w pierwszym tomie serii to zależeć będzie tylko i wyłącznie od czytelnika :-) My ponownie skusiliśmy się na zapoznanie z obiema możliwymi wersjami. Powiemy tylko tyle, że zarówno nagroda pieniężna jak i statuetka dębów rogalińskich trafiła w ręce zwyciężczyni konkursu :-)    Książka wzbogacona została ilustracjami autorstwa Artura Nowickiego. Są to czarno - białe rysunki, które w bardzo zabawny sposób obrazują treść książki. Idealne uzupełnienie książki detektywistycznej.   Jak już wspominałam przy okazji opisywania pierwszego tomu serii, dla Ignacego są to szczególne książki, nie tylko ze względu na fakt, iż bardzo lubi ten rodzaj literatury, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, iż nosi to samo imię, co jeden z głównych bohaterów - Ignacy :-) Z całą pewnością polecamy obie części i z niecierpliwością czekamy na dalsze przygody sympatycznych detektywów. 


O pierwsze części serii przeczytacie TUTAJ


Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Zagadka dębów rogalińskich
Seria - Ignacy i Mela na tropie złodzieja
Wydawnictwo - Debit
Autor - Zofia Staniszewska
Ilustracje - Artur Nowicki
Oprawa - twarda
Liczba stron - 65
Rok wydania - 2017


Wydawnictwo Debit


Komentarze

  1. Zaskoczona jestem ile jest ciekawych książek dla dzieci detektywistycznych. W tej podoba mi się, że akcja osadzona jest w rzeczywistym miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nasze klimaty i marzy nam się ta seria :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.