Przejdź do głównej zawartości

Dzieci z ulicy Tulipanowej - Wydawnictwo Jedność

Dzisiaj książka wyjątkowa z kilku względów. Po pierwsze niesamowicie ważny tekst, po drugie zabawne ilustracje które świetnie uzupełniają się z treścią, po trzecie jest to książka bardzo ważna dla każdego dużego i małego człowieka. Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych i dużych wydana została przez Wydawnictwo Jedność. Na ponad 200 stronach zawarto dziesięć opowiadań w których dzieci podczas codziennych zajęć poznają swoje prawa. Dowiadują się, że nikt nie może im zabronić zabawy, nauki czy odpoczynku. Z kart książki dowiadujemy się także o tym czego nie mogą robić inni wobec nich. Ciekawe, zabawne i bardzo dosadne przykłady działają na wyobraźnie dzieci ucząc ich przy okazji o prawach jakie tyczą się każdego dziecka na świecie.     

Przykłady opisane w książce są bardzo trafne, gdyż znane są każdemu dziecku. Dodatkowo autorka Joanna Krzyżanek, bardzo ciekawie przedstawiła dane przywary małych bohaterów oraz odwrócenie sytuacji. Dzieci na własnej skórze przekonują się, że ich wcześniejsze postępowanie nie było odpowiednie i co najważniejsze potrafią wyciągnąć ze swojego postępowania odpowiednie wnioski.  

Ignasiowi lektura bardzo się spodobała, nauczyła go, że nie tylko ma wiele praw ale także bardzo ważne obowiązki, do których musi się stosować i pamiętać o nich w każdej sytuacji bez względu na okoliczności. Obowiązkowa lektura dla każdego!!! Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Jedność

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)