Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dzieci z ulicy Tulipanowej - Wydawnictwo Jedność

Dzisiaj książka wyjątkowa z kilku względów. Po pierwsze niesamowicie ważny tekst, po drugie zabawne ilustracje które świetnie uzupełniają się z treścią, po trzecie jest to książka bardzo ważna dla każdego dużego i małego człowieka. Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych i dużych wydana została przez Wydawnictwo Jedność. Na ponad 200 stronach zawarto dziesięć opowiadań w których dzieci podczas codziennych zajęć poznają swoje prawa. Dowiadują się, że nikt nie może im zabronić zabawy, nauki czy odpoczynku. Z kart książki dowiadujemy się także o tym czego nie mogą robić inni wobec nich. Ciekawe, zabawne i bardzo dosadne przykłady działają na wyobraźnie dzieci ucząc ich przy okazji o prawach jakie tyczą się każdego dziecka na świecie.     

Przykłady opisane w książce są bardzo trafne, gdyż znane są każdemu dziecku. Dodatkowo autorka Joanna Krzyżanek, bardzo ciekawie przedstawiła dane przywary małych bohaterów oraz odwrócenie sytuacji. Dzieci na własnej skórze przekonują się, że ich wcześniejsze postępowanie nie było odpowiednie i co najważniejsze potrafią wyciągnąć ze swojego postępowania odpowiednie wnioski.  

Ignasiowi lektura bardzo się spodobała, nauczyła go, że nie tylko ma wiele praw ale także bardzo ważne obowiązki, do których musi się stosować i pamiętać o nich w każdej sytuacji bez względu na okoliczności. Obowiązkowa lektura dla każdego!!! Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Jedność

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty