Tyle razy nas odwiedziliście :-)

7 nawyków szczęśliwego dziecka - Wydawnictwo Znak :-)

Książka, która święci triumfy na całym świeci, dzięki wydawnictwu Znak :-) teraz jest także dostępna dla polskich czytelników. 7 nawyków szczęśliwego dziecka to przepięknie zilustrowane i w bardzo ciekawy sposób opowiedziane historie mieszkańców z Siedmiu Dębów. 
Duży format, twarda okładka a w środku siedem na pozór całkiem innych historii, jednak ich wspólnym mianownikiem jest przekazanie przez autora metody 7 nawyków skutecznego działania. Każde opowiadanie uczy jednego z nawyków, a ich bohaterowie w bardzo prosty i zrozumiały dla młodego odbiorcy sposób opowiadają swoje przygody, dzięki których zrozumieli jak powinni w życiu postępować.  Z opowiadań poznajemy Witka, który od najmłodszych lat uwielbia naprawiać stare rzeczy, w opowiadaniu, którego jest głównym bohaterem uczy dzieci odpowiedniej organizacji czasu. Miś Kudłatek jest miłośnikiem mrówek ale także przekonuje, iż warto określać w życiu cele działania. Z kolei miłośniczka sztuki - Lilka Skunks udowadnia, że w grupie siła. Miłośniczka słowa drukowanego, siostra bliźniaczka Witka, pokazuje, że w zabieganym i pełnym obowiązków świecie warto także pomyśleć o sobie i swoich potrzebach.        Każdy rozdział zakończony jest tzw. kącikiem rodziców, gdzie dokładnie zostaje opisany omawiany w opowiadaniu nawy oraz podane są tematy do podjęcia przez rodziców dyskusji z dzieckiem oraz drobne kroczki czyli kilka cennych rad, których zastosowanie na pewno pomoże w osiągnięciu sukcesu. Do ciekawych treści należy jeszcze wspomnieć bardzo kolorowe i przyciągające uwagę dziecka ilustracje w wykonaniu Stacy Curtis. Całość prezentuje się bardzo ciekawie a dodatkową atrakcją ćwiczącą spostrzegawczość jest odnajdywanie na każdej stronie malutkiego Robaka Robcia, który potrafi się ukryć w bardzo nietypowych jak na robaka miejscach :-) Na końcu książki zamieszczono Drzewo 7 nawyków, stanowiące ciekawe graficznie podsumowanie zdobytej wiedzy.  


7 nawyków szczęśliwego dziecka to z pewnością jedna z ciekawszych pozycja na polskim rynku wydawniczym dla dzieci. Ciekawe historie kształtujące odpowiednie nawyki i postawy spodobają się na pewno wszystkim dzieciom. U nas książka to niezbędnik w czasie podróży samochodem. Ignaś nie tylko uwielbia bohaterów z Siedmiu Dębów, ale także odnajdywanie Robaka Robcia sprawia mu ogromną frajdę. Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawanictwo Znak:-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty