Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Wakacje z Lassem i Mają - Wydawnictwo Zakamarki

W naszej domowej biblioteczce znajduje się wiele pozycji opowiadających o przygodach młodych detektywów tropiących "groźnych" przestępców. Spowodowane jest to faktem, iż Ignacy bardzo lubi tego typu literaturę. A to za sprawą pewnej serii, która w naszym domu pojawiła się jakiś czas temu. Mowa oczywiście o najsłynniejszej parze przyjaciół, którzy strzegą swoje miasto przed bandytami. Przygody Lassego i Mai stale i nie zmiennie cieszą się u nas ogromną popularnością, dlatego też nie mogło zabraknąć w Ignacego zbiorze najnowszej pozycji z serii Wakacje z Lassem i Mają. Zarówno tą jak i poprzednie części napisał Martin Widmark a w Polsce wydało je Wydawnictwo Zakamarki.  
Tym razem autor postanowił nieco rozpieścić czytelników i poza (jak zawsze) ciekawą fabułą, zadbał także o niezłą rozrywkę w postaci wielu fascynujących zagadek, quizów, testów czy gier. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a zbliżające się wielkimi krokami wakacje sprzyjać będą tego typu rozrywką. 


Wracając do samego opowiadania, tym razem nie mamy typowego śledztwa, jednak czytelnik zostaje włączony do zabawy i ma możliwość poczuć się jak prawdziwy detektyw. W szkole Lassego i Mai wszyscy czekają na upragnione wakacje. W przeddzień zakończenia roku szkolnego Pani dyrektor szkoły postanowiła zorganizować apel, na który zaprosiła trzech gości: pastora, Barbarę Palm oraz komisarza policji. Każdy z zaproszonych ma za zadanie opowiedzieć dzieciom historyjkę o sobie i wpleść w niż coś co jest nie prawdą. Jak możecie się już domyślić, dzieci będą próbowały wychwycić w którym momencie mówcy mijają się z prawdą. Jednak czy im się to uda? Czy Lassemu i Mai pomoże zdobyte już doświadczenie i bez trudu wskażą fragment opowiadania, który został zmyślony? No cóż o tym przekonacie się podczas lektury :-)Cała seria jest niezwykle ciekawa a Ignacy wprost za nią przepada. Najnowsza część, poza świetnym opowiadaniem, pozwala także na sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu poprzednich tomów, dzięki zamieszczonemu w książce testowi do rozwiązania. Gorąco polecamy, książka idealna do plecaka na letnie podróże.    
Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Wakacje z Lassem i Mają
Wydawnictwo - Zakamarki
Autor - Martin Widmark
Ilustracje - Helena Willis
Oprawa - twarda
Liczba stron - 92
Rok wydania - 2017

Wydawnictwo Zakamarki


Komentarze

  1. Córka uwielbia Lassego i Maję i juz się nie moze doczekać, by na targach zdobyć autograf autora :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znamy tych bohaterów, ale przyjdzie czas i na nich w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty