Tyle razy nas odwiedziliście :-)

W to mi graj. Bajki muzyczne - Wydawnictwo Poradnia K

W to mi graj. Bajki muzyczne autorstwa Justyny Bednarek, to pozycja, która od swojej premiery w październiku ubiegłego roku bardzo mnie intrygowała. Twórczość artystki jest nam dobrze znana, co jeszcze bardziej potęgowało ciekawość a dbałość z jakim Wydawnictwo Poradnia K wydało książkę nie pozostawiało najmniejszych wątpliwości, że będzie to bestseller. Nie lada kunsztem literackim musi wykazać się pisarz podejmujący się przeniesienia muzyki oraz wrażeń jakie towarzyszą podczas jej słuchania odbiorcom na karty książki. Każdy myślę przyzna, że jest tonie lada sztuka. Jak z tym zadaniem poradziła sobie autorka legendarnych już Dziesięciu skarpetek? O tym już za chwilę. 
Dwanaście bajek a w nich historia kilkorga dzieci, które łączy miłość do muzyki oraz fakt, że uczęszczają do tej samej prywatnej szkoły muzycznej. Antoś, Karol, Kasia oraz Teodozja to podopieczni Pani Emilii oraz Pana Eugeniusza, którzy podczas codziennych czynności "uczą się" na nowo słuchać i odczuwać muzykę. Fabuła ściera się z fantazją, mamy tu sytuacje, które w realnym świecie nie mogą się zwyczajnie zdarzyć. A wszystko to przeplatane kolejnymi utworami, wśród których są m.in. V Symfonia Beethovena, Marsz turecki Mozarta czy Walc kwiatów Czajkowskiego. Każdy rozdział poświęcony został innej kompozycji. Autorka zadbała także o to aby przybliżyć dzieciom sylwetki poszczególnych twórców, każda bajka kończy się krótką notą biograficzną oraz portretem kompozytora. 

Na uwagę zasługują także bajeczne wręcz magiczne ilustracje Józefa Wilkonia. Ta jakże przemyślana w każdy calu publikacja jest jedyna w swoim rodzaju. Stanowi zaproszenie do magicznego świata muzyki, dla każdego kto nie wyobraża sobie bez niej życia. Całość stanowi bardzo wartościowe dzieło, które zachwyci nie tylko dzieci ale także dorosłych, pozwalając puścić wodze fantazji i poddać się muzyce. 
Lektura mimo, iż do lekkiej nie należy, w naszym domu spotkała się z dużym uznaniem. Ignacy z ogromnym zaciekawieniem słuchał o kolejnych przygodach bohaterów oraz poznawał twórców omawianych kompozycji. Jednak z powodu dość zawiłej fabuły jest to z pewnością książka skierowana do nieco starszych dzieci. A my na pewno jeszcze nie raz z ogromną przyjemnością po nią sięgniemy. 


Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Poradnia K

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty