Przejdź do głównej zawartości

Tempo Junior od Granny

Ostatnimi czasy na Ignacego regale pojawiło się kilka nowości, a wśród nich świetna gra Tempo Junior od Granny. Nie jest tajemnicą, że gry uwielbiamy i spędzamy przy nich dużo czasu, który jest dla nas bardzo cennym. Prezentowana dzisiaj pozycja gwarantuje świetną zabawę w połączeniu z działaniem pod presją czasu. Ogrom śmiechu i radości.  

W pudełku znajdziecie:

- rozkładaną planszę,
- 60 kart,
- 5 pionków w różnych kolorach,
- 5 żetonów w kolorach pionków,
- 42 żetony liter,
- żeton pierwszego gracza,
- klepsydrę,
- zasłonkę na klepsydrę,
- oraz instrukcję. 

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia w w rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 5 graczy.


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy umieścić losowo wybrane żetony na planszy w miejscach oznaczonych krzyżykiem. Ponieważ żetony są dwustronne należy ułożyć je tak aby widoczne były jedynie znajdujące się na nich litery. Następnie umieszczamy karty w roku planszy (na miejscu oznaczonym wizerunkiem karty). Ostatnim etapem przygotowań jest wybranie przez zawodników koloru pionka oraz odpowiadającego mu żetonu i ustawienie ich na polu startowym.  


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, a gromadzenie ich może nastąpić dwojako:

- zbierając żetony liter,
- oraz przekraczając linię mety.

Gracz rozpoczynający rundę podnosi z talii pierwszą z góry kartę i na głos odczytuje znajdujący się na niej temat. Teraz jego zadaniem jest podanie hasła związanego z nim aby móc przesunąć swój pionek o jedno miejsce na planszy. I tu obowiązuje zasady co do pul na które gracz chce postawić pionka. Jeżeli jest to puste pole to wystarczy hasło związane z wylosowanym tematem, natomiast jeżeli pole na którym zawodnik chce umieścić swój pionek jest oznaczone żetonem liter to podane hasło musi zaczynać się na literę znajdującą się na owym żetonie. Tematy znajdujące się na kartach są bardzo dobrze dobrane, ponieważ są bliskie dzieciom i podanie większej ilości skojarzeń nie stanowi większego problemu. Podawanie haseł a co za tym idzie przesuwanie pionka po planszy odbywa się do momentu aż gracz zdecyduje, że zakończył ruch, jednak musi pamiętać, że na udzielenie wszystkich odpowiedzi ma jedynie 30 sekund. W przypadku upływu czasu tura nie zostaje zawodnikowi zaliczona i pionek powraca na miejsce w którym był rozpoczynając tą rundę. 

Gracz po przekroczeniu mety jako pierwszy otrzymuje 3 punkty, kolejni zawodnicy odpowiednio 2 i 1 punkt. Po zakończeniu rozgrywki wszyscy gracze zliczają punkty zdobyte z żetonów liter oraz za ewentualne przekroczenie mety. Gracz z największą liczbą punktów zostaje zwycięzcą. 


Tempo Junior umożliwia również grę w kilku innych wariantach takich jak:

- gra zespołowa - wtedy zawodnicy z jednej drużyny podają hasła naprzemiennie,

- wariant uproszczony (da młodszych dzieci) - w tym przypadku umieszczone na planszy żetony ukazują liczbę punktów, którą gracz zdobędzie uzyskując dany żeton po prawidłowym podaniu hasła,

- wariant wyścigowy - w tym przypadku żetony liter nie biorą udziału w rozgrywce a jej celem jest jak najszybsze dotarcie do mety.


Tempo Junior stanowi świetną rozrywkę oraz niezły trening szybkości kojarzenia, logicznego myślenia czy koncentracji. Ignacy gra jest zachwycony, szybkie tempo, wyszukiwanie coraz to nowych skojarzeń oraz aspekt czasowy sprawiają, że zabawa jest świetna i nie nudzi się nawet podczas setnej rozgrywki. Jeżeli szukacie pomysłu na prezent, to prezentowana dzisiaj pozycja sprawdzi się idealnie. 

 

Polecamy serdecznie

Grę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Podobają mi się takie gry dzie można się pośmiać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podobają mi się takie gry dzie można się pośmiać :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .