Przejdź do głównej zawartości

Psie troski - Wydawnictwo GREG

Przyjaźń pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem jest dość powszechnym wątkiem, zwłaszcza w literaturze dziecięcej. Od dawna też znana jest prawda, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Ale czy na pewno!!! Dzisiaj chciałam napisać o pięknej lekturze Toma Justyniarskiego, która nie tylko udowadnia, iż powyższe słowa znajdują odbicie w rzeczywistości ale przede wszystkim wzrusza, uczy prawidłowych wzorców zachowań oraz ukazuje piękno przyjaźni, oddania i szacunku jakim obdarzają się na wzajem nasi bohaterowie. Psie troski to lektura dla każdego bez względu na wiek. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Greg. Nasza główna bohaterka nosi imię Betty i jest rasy bernardyn. Niestety los nie był dla niej łaskawy. Właściciele bili ją, głodzili, nie zapewnili podstawowych warunków do życia. Pewnego dnia po interwencji sąsiadów trafia do schroniska skąd adoptuje ją dziesięcioletni Adaś wraz z rodzicami. Niestety, pomimo ogromnych starań zarówno chłopca jak i jego rodziców, nie udaje im się skłonić Betty do rozpoczęcia "nowego życie" wraz z nimi. Pies całe dni tylko leży, nie reaguje na nikogo, nie nawiązuje kontaktu. Jednak przychodzi taki dzień, kiedy wszystko się zmienia.  Od tego dnia Adaś i Betti są nierozłączni.
Pewnego dnia beztroskie dni spędzone na wspólnej zabawie przerywa wypadek chłopca. Potrącony przez samochód leży w rowie i czeka na ratunek. Niestety mim, iż rodzice chłopca wezwali policję i akcja poszukiwawcza została wszczęta, nie udaje im się go odnaleźć. Jednak jest ktoś, kto tego dokona - ONA - najwierniejsza przyjaciółka Betty.   Na uwagę zasługują także piękne ilustracje Anny Nalewajko, które idealnie oddają treść lektury, nadając jej swoisty wyraz  charakter.  


Do książki dołączony jest także audiobook czytany przez Piotra Grabowskiego. Znajduje się na nim także piosenka pt. "Radosne szczekanie" w wykonaniu Sławomira Komudy.


Psie troski to przykład pięknej i wartościowej książki. A świadczą o tym choćby fakt, iż jest pierwszą lekturą szkolną wybraną w głosowaniu przez rodziców i nauczycieli jak również to, że zajęła pierwsze miejsce w rankingu TOP 10 rodziców i nauczycieli, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Myślę, że dłużej nie muszę nikogo zachęcać, aby sięgnął po tą jakże potrzebną w dzisiejszych czasach pozycję. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

 Tytuł - Psie troski
Wydawnictwo - Greg
Autor - Tom Justyniarski
Ilustracje - Anna Nalewajko
Liczba stron - 64
Oprawa - twarda
Rok wydania - 2016
Zawiera audiobook
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .