Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Polska Luxtorpera - Egmont

Jeśli Wasze dzieci lubią gry w których, głównym elementem pozwalającym wygrać jest ich niezawodna pamięć, to mamy dla Was świetną propozycje, która niedawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Egmot. Polska Luxtaorpeda to kolejne dzieło naszego ulubieńca - mistrza twórcy gier Rainer'a Knizia. O tym, iż uwielbiamy jego gry pisałam już kilkukrotnie, i po raz kolejny potwierdzam nasz stały i niezmienny zachwyt nad geniuszem twórcy. Najnowsze dzieło zachwyca swą prostotą a jednocześnie wprowadza ciekawe elementy do gry. 
W pudełku znajdziemy dwie talie kart, tzw. karty podstawowe oraz karty dodatkowe. Każda z talii dzieli się na tzw. karty kategorii (po 7 sztuk w każdej z dwóch talii) oraz 49 kart obiektów (po 7 w każdej kategorii). Karty podstawowe jak sama nazwa wskazuje służą do gry z młodszymi dziećmi. Karty dodatkowe są zdecydowanie trudniejsze i sprawdzą się idealnie ze starszakami. Wniosek z tego płynie tylko jeden - świetna gra na lata :-)
My naszą przygodę z Polską Luxtorpedą rozpoczęliśmy od kart podstawowych i na razie przy nich zostajemy. Karty z ważnymi datami z dziejów Polski, pomnikami czy też sławni Polacy, zdecydowanie mają jeszcze czas :-) 


Przygotowanie do gry jest bardzo proste, należy rozłożyć w rzędzie losowo karty kategorii a następnie dołożyć po jednej karnie obiektów (również losowo). Pozostałe karty obiektów tasujemy i układamy obok na jednej kupce, obiektami do dołu.  


Gdy wszystko jest już przygotowane możemy rozpoczynać zabawę. Teraz każdy z graczy stara się zapamiętać co znajduje się na poszczególnych kartach obiektu. Gdy wszyscy gracze stwierdzą, że już zapamiętali dany układ kart, należy obrócić wszystkie karty obiektów (nie zmieniając ich położenia). Teraz już można rozpocząć pierwszą rundę.  
Jeden z graczy odsłania pierwszą z talii kartę, tak aby wszyscy gracze ją wyraźnie widzieli. Teraz zadaniem wszystkich graczy jest jak najszybsze podanie nazwy obiektu znajdującego się na zakrytej karcie z tej samej kategorii, co właśnie odkryta karta. Ten z graczy, który jako pierwszy poda prawidłową odpowiedź, zatrzymuje odgadniętą kartę, jednocześnie zastępując zabraną kartę, uprzednio odkryta z kupki. Gracze muszą oczywiście ją zapamiętać, po czym rozpoczyna się kolejna runda. Gra dobiega końca, w chwili gdy wyczerpią się karty ze stosu a zwycięzcą zostaje osoba z największą liczba kart.   Polska Luxtorpeda to świetna gra karciana, która sprawdzi się zarówno dla dla 5 jak i 10 latka. Szybka rozgrywka, w której pełne skupienie i dobra pamięć są kluczem do sukcesu. Ignaś, który jest miłośnikiem wszelakich gier, jest nią zachwycony. Polecamy gorąco, na pewno będzie idealnym prezentem z okazji Dnia Dziecka :-)  

 

Grę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

  1. Bardzo podobają mi się gry w których motywem przewodnim jest nasza Ojczyzna :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty