Przejdź do głównej zawartości

Pingolo od Foxgames

Jeżeli Wasze dzieci lubią grać w ciekawe gry pamięciowe to prezentowana przez nas dzisiaj gra, na pewno przypadnie im do gustu. Pingolo, jedno z najmłodszych dzieci Wydawnictwa Foxgames. Duże elementy gry oraz ciekawy mechanizm, zapewniają interesujące i pełne emocji rozgrywki. 

W pudełku znajdziecie:

- 12 plastikowych pingwinków,
- 12 jajek (w sześciu kolorach po dwie sztuki),
- 4 plansze w postaci gór lodowych,
- 2 kolorowe kostki,
- instrukcja.


Całość umieszczona została na podstawce ze specjalnymi wyżłobieniami na poszczególne elementy, która idealnie mieści się w pudełku.Przed rozpoczęciem gry należy ustawić wszystkie pingwinki (w dowolnym układzie) umieszczając pod nimi losowo po jednym kolorowym jajeczku. Dla pewności, można je na końcu jeszcze raz wymieszać. Następnie każdy z graczy otrzymuje jedną planszę w postaci góry lodowej. Po takim przygotowaniu elementów gry ,można rozpocząć rozgrywkę.   


Cel jest jeden, jak najszybciej ustawić sześć pingwinków na planszy. Jak tego dokonać? Odpowiedź jest prosta. Przy pomocy dwóch dołączonych do zestawu, kolorowych kostek, dobrej pamięci i odrobiny szczęścia :-) 
Każdy z graczy w swojej turze, rzuca dwiema kostkami, na których pojawiają się określone kolory. Następnie podnosi dwa pingwinki w celu odnalezienia jajeczek w wylosowanych na kostkach kolorach. Jeżeli odsłonięte jajka zgadzają się z tymi na kostkach to stawia je wraz z pingwinkami na swojej plansz, zyskując przy tym dodatkowy rzut kostką. Jeżeli spośród odsłoniętych jajek, tylko jeden zgadza się kolorystycznie z kostką, wtedy gracz stawia tego jednego pionka na swojej planszy, po czym ruch wykonuje kolejna osoba. 


Podczas rozgrywki bardzo ważna jest koncentracja i zapamiętywanie położenia poszczególnych jajek, te umiejętności oraz odrobina szczęścia stanowią klucz do zwycięstwa w tej grze.  


Dla nieco starszych graczy istnieje wariant gry, w której podczas poszukiwania odpowiednich kolorów pingwinków dopuszcza się odsłanianie zdobytych już pionków przez przeciwników a po prawidłowym odsłonięciu, przeniesienie ich na swoją planszę. W tym wariancie rozgrywka trwa nieco dłużej, ale wymaga też większej koncentracji.  


Pingolo to gra przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. W rozgrywkach udział może brać od 2 do 4 graczy a średni czas jednej partii to ok 15 minut.


Pingolo nie jest typową grą pamięciową do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Sympatyczne pingwinki oraz kolorowe jajeczka wywołują u dzieci bardzo miłe skojarzenia a sama gra jest świetna zabawą w której nikt nie myśli o tym, jakiego intensywnego treningu wymaga odniesienie w niej sukcesu. Ignacemu urocze pingwinki jak również i sama idea gry bardzo się spodobały, a od kilku tygodni, wieczorne rodzinne rozgrywki rozpoczyna Pingolo!!! Grę zdecydowanie polecamy, będzie na pewno idealnym prezentem z okazji Dnia Dziecka :-)  

Grę znajdziecie TUTAJ

 FOXGAMES

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)