Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Marcelinka rusza w kosmos - Wydawnictwo Tadam

W naszym domu wszyscy maja ogromny sentyment do książek i wszyscy uwielbiamy poznawać kolejne historie. Jednak są takie publikacje, które po samym obejrzeniu okładki robią wrażenie i przyciągają jak magnes. Jesteśmy w posiadaniu kilku takich perełek, do których często powracamy. Do tego grona nie tak dawno dołączyło kolejne dzieło autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego Marcelinka rusza w kosmos. Bajka trochę naukowa. Autor Samotności w sieci tym razem napisał książkę dla dzieci, która zabiera młodego czytelnika w daleka podróż aby odnaleźć najważniejsze. Książka została wydana przez Wydawnictwo Tadam. 
Dziewczynka w czerwonej sukience pojawia się po lewej stronie wszechświata i ku swemu zdziwieniu poznaje tam Żywą Duszę. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się, mimo różnic jakie ich dzielą. Marcelinka jeszcze nie wie, że to spotkanie będzie dla niej początkiem niesamowitej podróży.  Przed nimi stoi otworem cały Wszechświat, który przemierza wzdłuż i w szerz w poszukiwaniu najważniejszego!!! Ich uwadze nie umknie żadna galaktyka, żadna gwiazda czy kometa. Rozważać będą czym jest coś i nic, a Marcelinka dowie się także wielu ciekawych faktów na temat grawitacji, komet czy lat świetlnych. Ich podróż dobiegnie końca. Jednak dokąd dotrą? Co tam odnajdą? O tym przekonajcie się sami, czytając tą piękną opowieść. 

Książka choć nieco filozoficzna to jednak zrozumiała dla młodego odbiorcy. Mamy tu pewnego rodzaju urok, magię, tajemniczość, która zachwyca, ciekawi i pobudza wyobraźnie. Do tego niespotykanie magnetyzujące ilustracje, które wręcz hipnotyzują swą prostota a jednocześnie tajemniczością i skrywana zagadka. Jest to zdecydowanie lektura godna polecenia, Ignacy pozostaje pod jej wrażeniem. Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

 Tytuł - Marcelinka rusza w kosmos. Bajka trochę naukowa
Wydawnictwo - Tadam
Autor - Janusz Leon Wiśniewski
Ilustracje - Anna Jamróz
Oprawa - twarda
Rok wydania - 2017

Wydawnictwo TADAM

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty