Przejdź do głównej zawartości

Ludzik tuba - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

Dzisiaj prezentujemy Wam bardzo prostą pracę plastyczną, do wykonania, której wystarczy kartonowa rolka oraz kolorowy papier. My pomysł na zrobienie ludzika z tuby zaczerpnęliśmy z omawianej już wcześniej książki (tutaj) Plastyka dla dzieci wydaną przez Wydawnictwo Arkady. Jak się za chwile przekonacie taka praca może mieć wiele przeznaczeń :-)  Niezbędnik służący do wykonania ludzika tuby :-)

- kolorowy paper,
- kartonowa tuba,
- naklejki,
- klej,
- nożyczki,
- książka Plastyka dla dzieci.


Samo wykonanie ludzika jest bardzo proste, tniemy różne kawałki papieru na paski o różnej grubości (można je także opatrzyć różnymi wzorkami) i przyklejamy warstwami od doły uzupełniając po kolei cały obszar tuby. Ostatni najwyższy kawałek papieru nacinamy i przyklejamy tak aby nacięte elementy wystawały ponad tubę - to będzie fryzura ludzika :-). Na koniec doklejamy elementy buzi (można także ozdobić inne partie ludzika) i gotowe :-)
I na koniec jeszcze wykorzystanie tuby :-) 

Sprawdza się idealnie do ćwiczeń logopedycznych...


...jak również do przechowywane na przykład serwetek, długopisów, czy kuchennych sprzętów niewielkich rozmiarów. Oczywiście sama w sobie również stanowi miłą dla oka ozdobę :-)


Uważamy, że taka tuba - serwetnik będzie ciekawym i dającym dużo radości prezentem DIY na Dzień Mamy


Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ 

P.S 
O książce wspomnimy jeszcze nie raz, ponieważ jest ogromną kopalnią pomysłów, które mamy w planach wykorzystać i pochwalić się Wam efektem końcowym :-) 

Wydawnictwo Arkady

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)