Przejdź do głównej zawartości

Ludzik tuba - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

Dzisiaj prezentujemy Wam bardzo prostą pracę plastyczną, do wykonania, której wystarczy kartonowa rolka oraz kolorowy papier. My pomysł na zrobienie ludzika z tuby zaczerpnęliśmy z omawianej już wcześniej książki (tutaj) Plastyka dla dzieci wydaną przez Wydawnictwo Arkady. Jak się za chwile przekonacie taka praca może mieć wiele przeznaczeń :-)  Niezbędnik służący do wykonania ludzika tuby :-)

- kolorowy paper,
- kartonowa tuba,
- naklejki,
- klej,
- nożyczki,
- książka Plastyka dla dzieci.


Samo wykonanie ludzika jest bardzo proste, tniemy różne kawałki papieru na paski o różnej grubości (można je także opatrzyć różnymi wzorkami) i przyklejamy warstwami od doły uzupełniając po kolei cały obszar tuby. Ostatni najwyższy kawałek papieru nacinamy i przyklejamy tak aby nacięte elementy wystawały ponad tubę - to będzie fryzura ludzika :-). Na koniec doklejamy elementy buzi (można także ozdobić inne partie ludzika) i gotowe :-)
I na koniec jeszcze wykorzystanie tuby :-) 

Sprawdza się idealnie do ćwiczeń logopedycznych...


...jak również do przechowywane na przykład serwetek, długopisów, czy kuchennych sprzętów niewielkich rozmiarów. Oczywiście sama w sobie również stanowi miłą dla oka ozdobę :-)


Uważamy, że taka tuba - serwetnik będzie ciekawym i dającym dużo radości prezentem DIY na Dzień Mamy


Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ 

P.S 
O książce wspomnimy jeszcze nie raz, ponieważ jest ogromną kopalnią pomysłów, które mamy w planach wykorzystać i pochwalić się Wam efektem końcowym :-) 

Wydawnictwo Arkady

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie