Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ludzik tuba - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

Dzisiaj prezentujemy Wam bardzo prostą pracę plastyczną, do wykonania, której wystarczy kartonowa rolka oraz kolorowy papier. My pomysł na zrobienie ludzika z tuby zaczerpnęliśmy z omawianej już wcześniej książki (tutaj) Plastyka dla dzieci wydaną przez Wydawnictwo Arkady. Jak się za chwile przekonacie taka praca może mieć wiele przeznaczeń :-)  Niezbędnik służący do wykonania ludzika tuby :-)

- kolorowy paper,
- kartonowa tuba,
- naklejki,
- klej,
- nożyczki,
- książka Plastyka dla dzieci.


Samo wykonanie ludzika jest bardzo proste, tniemy różne kawałki papieru na paski o różnej grubości (można je także opatrzyć różnymi wzorkami) i przyklejamy warstwami od doły uzupełniając po kolei cały obszar tuby. Ostatni najwyższy kawałek papieru nacinamy i przyklejamy tak aby nacięte elementy wystawały ponad tubę - to będzie fryzura ludzika :-). Na koniec doklejamy elementy buzi (można także ozdobić inne partie ludzika) i gotowe :-)
I na koniec jeszcze wykorzystanie tuby :-) 

Sprawdza się idealnie do ćwiczeń logopedycznych...


...jak również do przechowywane na przykład serwetek, długopisów, czy kuchennych sprzętów niewielkich rozmiarów. Oczywiście sama w sobie również stanowi miłą dla oka ozdobę :-)


Uważamy, że taka tuba - serwetnik będzie ciekawym i dającym dużo radości prezentem DIY na Dzień Mamy


Wspomnianą książkę znajdziecie TUTAJ 

P.S 
O książce wspomnimy jeszcze nie raz, ponieważ jest ogromną kopalnią pomysłów, które mamy w planach wykorzystać i pochwalić się Wam efektem końcowym :-) 

Wydawnictwo Arkady

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty