Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Księga pierwszych czytanek - Centrum Edukacji Dziecięcej

Stali bywalcy i czytelnicy naszego bloga zapewne wiedzą, że mieszkamy na stałe poza granicami naszego kraju. Jak wiadomo wiąże się to z dwujęzycznością Ignacego jak również koniecznością nauki języka ojczystego w domu. Aby tą "konieczność" jak najbardziej uprzyjemnić staram się zapewnić synkowi odpowiednią bazę pomocy dydaktycznych, ćwiczeń oraz książek. Ostatnio na jego półkach pojawiło się kilka bardzo ciekawych pozycji (elementarzy) do samodzielnego czytania. Jedną z nich jest nowość na polskim rynku, wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej Księga pierwszych czytanek.    

Elementarz zawiera osiem nie powiązanych ze sobą opowiadań, które wyszły spod pióra polskich twórców. Idealna pozycja dla dzieci, które potrafią już czytać jednak nadal ćwiczą płynność tej umiejętności. Opowiadania są stosunkowo krótkie, na stronie znajduje się niewielka ilość tekstu a czcionka jest duża. Do tego barwne ilustracje i ciekawe, wciągające oraz zabawne historie zachęcają do lektury młodego czytelnika. Opowiadania stanowią pełen wachlarz tematów, dzięki czemu publikacja skierowana jest zarówno do dziewczynek jak i chłopców.   Podczas lektury dzieci poznają przygody miedzy innymi Zosi której zaczarowany kapelusz pomógł pokonać lęki, Matyldy, która dzięki cioci odkryła wspaniały świat różnorodnych smaków, Antka i jego kolegi, którzy pokonali przeciwności losu i mimo nieporozumień pozostali przyjaciółmi jak również Jasia, który namalował swojego przyjaciela.  
Elementarz poza wspomnianą już dużą czcionką oraz małą ilością tekstu na stronie, posiada także bardzo ciekawe elementy, mianowicie na marginesach zostały umieszczone trudniejsze wyrazy podzielone na głoski lub sylaby. Ponadto zostały też niektóre z nich objaśnione, co zrobiono bardzo prostym i zrozumiałym językiem. Całość została bardzo estetycznie rozmieszczona, co powoduje odpowiednie skupienie się dziecka na lekturze. 
Księga pierwszych czytanek mimo, iż jest stosunkowo grubą pozycją (zawiera ponad 260 stron) czyta się w błyskawicznym tempie. Ignacy z radością poznawał kolejne przygody dziecięcych bohaterów. Książka okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki której synek z radością szlifuje płynność czytania. Polecamy wszystkim, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tekstem drukowanym.  Księgę pierwszych czytanek znajdziecie TUTAJ

Centrum Edukacji Dziecięcej

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty