Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kosmos Gwiezdna podróż - Wydawnictwo Znak :-)

Kosmos to temat, który u nas powraca niczym bumerang. Ignacy jako wielki pasjonata Kosmosu, temat traktuje jako przygodę. Między innymi z tego właśnie powodu w naszej domowej biblioteczce pojawiają się coraz to nowsze opracowania, traktujące właśnie o tym jakże fascynującym zagadnieniu. Najnowsza pozycja, jaką mieliśmy przyjemność przestudiować, to dzieło Pawła Ziemnickiego, Kosmos Gwiezdna podróż, wydana przez Wydawnictwo Znak :-)
Książka zachwyca od pierwszego wejrzenia, duży format oraz piękna matowa okładka z wyróżnionym tytułem. Ale to dopiero początek, ponieważ w środku jest jeszcze ciekawiej. Moc zdjęć i rysunków zachwyci nie tylko młodego czytelnika, do tego ogrom interesujących faktów i ciekawostek sprawiają, ze publikacja jest jedyna w sowim rodzaju. Dzięki książce każdy ma możliwość przeżyć niesamowita podróż, jedyną i niepowtarzalną, a to co z niej wyniesie, zależy tylko od niego.

Z publikacji dowiadujemy się między innymi: jakie są rozmiary naszej galaktyki, jak zbudowane jest słońce, zamieszczona także charakterystykę poszczególnych planet, układu słonecznego czy budowę wnętrza Ziemi i Księżyca. Poznamy także stale fascynującą historie człowieka w kosmosie, od pierwszego ładowania rakiety Saturn V, poprzez program Interkosmos i pierwszego Polaka w kosmosie, aż do czasów obecnych i zagadnienia turystyki kosmicznej.

Szeroki wachlarz opisywanych zagadnień, do tego jasny i zrozumiały dla młodego odbiorcy język, to na pewno duże atuty tej książki. Ponadto jak już wspomniałam, całość zachwyca ogromna ilością zdjęć i rysunków, które z pewnością zainteresują nie jednego. Na Ignacym publikacja zrobiła ogromne wrażenie, całość prezentuje się wręcz doskonale a zawarta w niej wiedza jest tak wyselekcjonowana, ze nie sposób się nią znudzić. Z cała pewnością polecamy ta jakże fascynująca lekturę. Na pewno sprawi ogromną radość wszystkim miłośnikom tematu :-)Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Kosmos Gwiezdna podróż
Wydawnictwo - Znak :-)
Autor - Paweł Ziemnicki
Oprawa - twarda
Liczba stron - 104
Rok wydania - 2017

Wydawanictwo Znak:-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty