Przejdź do głównej zawartości

Klocki Edu od Epideixis

O tym, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju pisałam już wielokrotnie nawiązując do różnych sytuacji. Nie raz także wspominałam o Ignacego dwujęzyczności oraz nauce języka ojczystego w domu. Dzisiaj poruszam ten temat po raz kolejny przy okazji prezentacji fantastycznych Klocków Edu, które od kilku miesięcy umilają Ignacemu naukę między innymi polskiej ortografii. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć producenta owych klocków Wydawnictwa Epideixis, które od dawna zachwyca nas nie tylko wspaniale wykonanymi ale także bardzo ciekawymi pomocami.
W zestawie znajdziecie:

- 24 drewniane klocki z nadrukowanymi polskimi literami i znakami interpunkcyjnymi,
- 16 kart,
- oraz instrukcje.


Jak już wspomniałam, dla nas klocki od samego początku miały służyć Ignacemu jako pomoc w nauce, a raczej jej urozmaicenie i przeniesienie na wymiar zabawy. I to się udało w stu procentach. Synek z radością po nie sięga, "wypisując" kolejne wyrazy z "rz" i "ó" :-) To co mnie osobiście w nich zachwyciło to fakt, że jako jedyne na polskim rynku (jakie udało mi się znaleźć) zawierają wszystkie polskie litery włącznie z dwuznakami, znaki interpunkcyjne oraz wyraźny podział na samogłoski i spółgłoski. Ponadto wyróżnić możemy litery duże i małe oraz to co dla nas było najważniejsze - zastosowanie pisowni małymi literami (większość zestawów, a właściwie wszystkie które oglądałam miały litery drukowane). 


Zastosowań klocków jest wiele. Dzieci od najmłodszych lat mogą budować z nich wieże i bardziej skomplikowane budowle, przy okazji oswajając się z literkami. Na późniejszym etapie zabaw przydatne są karty dołączone do zestawu. Ogrom możliwości, które należy dostosować do wieku potrzeba dziecka. Ja skupię się jednak na tym jak wraz z Ignacym wykorzystujemy klocki w codziennej nauce języka ojczystego.  


Opanowanie podstawowych zasad pisowni, odmian czasowników czy liczby mnogiej rzeczowników może stanowić swoistą trudność dla dziecka dwujęzycznego. I choć u nas nie stanowi to większego problemu, to jednak mogłoby być inaczej bez odpowiedniego pokierowania. Od samego początku kładłam duży nacisk na naukę języka polskiego przez Ignacego. Aby nie zniechęcić go do nauki, co tu dużo ukrywać, bardzo trudnego języka (zwłaszcza w porównaniu do języka angielskiego) starałam się zawsze zapewnić mu bazę pomocy, które w ciekawy sposób pozwolą mu opanować kolejną partię materiału. Klocki Edu nie wątpliwie stanowią bardzo istotny element owych pomocy.  
Podczas zabaw klocki wykorzystuje do nauki:

- poprawnej pisowni,
- ortografii,
- tworzenia liczby mnogiej,
- pisowni dużych liter, 
- podpisywanie danych przedmiotów,
- tworzenia rymów,
- opisów,
- zasad interpunkcji.
Ignacy od zawsze uwielbiał zabawy klockami, a Klocki Edu to świetna zabawa połączona z nauką. Nie mogę nie wspomnieć także o jakości wykonania klocków, która jest na najwyższym poziomie. Każdy poszczególny element zestawu został pieczołowicie wykończony nie sposób znaleźć choćby najmniejsze niedociągnięcia. Nadruki są bardzo intensywne i trwałe. Po wielu godzinnych zabawach nie ma śladów użytkowania. Całość została umieszczona w bardzo klasycznym szarym kartonie z nadrukiem. 

Klocki Edu to przykład zabawki nieśmiertelnej, która znajdzie zastosowanie od najmłodszych lat aż po wczesne lata szkolne. Inwestycja, która na pewno przyniesie wymierne korzyści. Dlatego jeżeli chcecie zainwestować w zabawkę, która posłuży Waszym pociechom na lata a przy okazji będzie świetną pomocą dydaktyczną to zdecydowanie polecamy Klocki Edu. Zbliżający się Dzień Dziecka będzie świetną okazją do sprawienia takiego zestawu :-) 


Klocki Edu znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.