Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kiedy Świeci byli mali - Wydawnictwo Promic

Kiedy Świeci byli mali to zbiór pięciu opowiadań o perypetiach dzieci, którzy w dorosłym życiu poświęcili się Bogu i dzięki swej postawie oraz czynom zostali uznani za świętych. Z książki poznajemy zmartwienia i troski małych bohaterów, dowiadujemy się o czym marzyli i jakie wydarzenia wpłynęły na ich późniejsze życie. Mariola Maassen - Zajączkowska w bardzo bliski małemu odbiorcy sposób opowiedziała piękne, ale i nie rzadko smutne historie jakie ukształtowały późniejszych świętych. Książka wydana została przez Wydawnictwo Promic, które w swojej ofercie ma jeszcze jedna pozycje również tej samej autorki pt. Małe psoty wielkich świętych.Książka przybliża nam dzieciństwo takich świętych jak:

- św. Stanisław Papczyński,
- św. Maksymilian Kolbe,
- św. Katarzyna Laboure,
- św. Mikołaj,
- św. Urszula Ledóchowska.

Każda w pięciu opowieściach, przedstawia wybrany z życia bohatera epizody, które ukształtowały i wpłynęły na to jaką drogę wybrali w dorosłym życiu. Dowiadujemy się o szkolnych kłopotach małego Stasia oraz o drugiej szansie jaką otrzymał od rodziców. Poznajemy wzruszająca historie małego chłopca, który dzięki dobroci aptekarza otrzymuje możliwość kształcenia się. Czytamy o dzielnej Zoe, która po śmierci mamy musiała przejąć wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem domu i opieka nad licznym rodzeństwem. Następnie poznajemy małego chłopca o imieniu Mikołaj, który przysparza wielu zmartwień swojej piastunce ciągłymi wyprawami do miasta. Na koniec czytamy o rodzinie Ledóchowskich oraz ich dzieciach, które wychowywane w głębokiej wierze, pewnego wieczoru postanawiają poświecić swoje życie Bogu.
Każda z opowieści wzrusza, zaskakuje ale i uczy nie tylko pokory i miłości do bliźniego ale także odpowiednich wzorców. Z cała pewności jest to lektura godna polecenia. Poza pięknym tekstem, wyróżnia się także bardzo ciepłymi i wręcz uroczymi ilustracjami Renaty Krześniak. Ignacemu opowieści bardzo się spodobały, a jego ulubioną postacią jest św. Mikołaj. Książkę serdecznie polecamy, zdecydowanie warto posiadać tak piękne i mądre książki w dziecięcej biblioteczce. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

  1. Piękna książka. Bardzo by nam się spodobała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy psoty, więc i ta książeczka by nam się spodobała.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda bardzo interesująco:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty