Przejdź do głównej zawartości

Kiedy Świeci byli mali - Wydawnictwo Promic

Kiedy Świeci byli mali to zbiór pięciu opowiadań o perypetiach dzieci, którzy w dorosłym życiu poświęcili się Bogu i dzięki swej postawie oraz czynom zostali uznani za świętych. Z książki poznajemy zmartwienia i troski małych bohaterów, dowiadujemy się o czym marzyli i jakie wydarzenia wpłynęły na ich późniejsze życie. Mariola Maassen - Zajączkowska w bardzo bliski małemu odbiorcy sposób opowiedziała piękne, ale i nie rzadko smutne historie jakie ukształtowały późniejszych świętych. Książka wydana została przez Wydawnictwo Promic, które w swojej ofercie ma jeszcze jedna pozycje również tej samej autorki pt. Małe psoty wielkich świętych.Książka przybliża nam dzieciństwo takich świętych jak:

- św. Stanisław Papczyński,
- św. Maksymilian Kolbe,
- św. Katarzyna Laboure,
- św. Mikołaj,
- św. Urszula Ledóchowska.

Każda w pięciu opowieściach, przedstawia wybrany z życia bohatera epizody, które ukształtowały i wpłynęły na to jaką drogę wybrali w dorosłym życiu. Dowiadujemy się o szkolnych kłopotach małego Stasia oraz o drugiej szansie jaką otrzymał od rodziców. Poznajemy wzruszająca historie małego chłopca, który dzięki dobroci aptekarza otrzymuje możliwość kształcenia się. Czytamy o dzielnej Zoe, która po śmierci mamy musiała przejąć wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem domu i opieka nad licznym rodzeństwem. Następnie poznajemy małego chłopca o imieniu Mikołaj, który przysparza wielu zmartwień swojej piastunce ciągłymi wyprawami do miasta. Na koniec czytamy o rodzinie Ledóchowskich oraz ich dzieciach, które wychowywane w głębokiej wierze, pewnego wieczoru postanawiają poświecić swoje życie Bogu.
Każda z opowieści wzrusza, zaskakuje ale i uczy nie tylko pokory i miłości do bliźniego ale także odpowiednich wzorców. Z cała pewności jest to lektura godna polecenia. Poza pięknym tekstem, wyróżnia się także bardzo ciepłymi i wręcz uroczymi ilustracjami Renaty Krześniak. Ignacemu opowieści bardzo się spodobały, a jego ulubioną postacią jest św. Mikołaj. Książkę serdecznie polecamy, zdecydowanie warto posiadać tak piękne i mądre książki w dziecięcej biblioteczce. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)