Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hexx - najszybsza układanka na świecie od Foxgames

Jednak z ciekawszych gier z którymi mieliśmy okazje się zetknąć a w których liczy się szybkość działania, spostrzegawczość, oraz logiczne myślenie. Dzisiaj mamy dla Was Hexx czyli najszybszą układankę na  świecie. Świetną zabawę i niezły trening wielu bardzo istotnych umiejętności, zapewnia wydawca gry na polskim rynku firma Foxgame. W niewielkich rozmiarach pudełku znajdują się następujące elementy:

- 72 sześciokątne kafelki (każdy w 4 kolorach),
- 8 kartonowych znaczników, służących do liczenia rund gry,
- oraz instrukcja. 

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia a grać w nią może od 2 do 5 graczy. W zależności od ilości rozgrywanych rund, czas rozgrywek będzie się różnił. U nas rozegranie jednej rundy zajmuje ok 8 -10 minut :-) 


Cel gry jest jeden: jak najszybsze ułożenie swoich kafelków (oczywiście zgodnie z zasadami,które za chwilę przybliżę :-)


Przed rozpoczęciem każdej z rund należy ułożyć tzw. trójramienną figurę początkową oraz rozdać każdemu z graczy po 15 kafelków. (w przypadku 5 graczy rozdajemy każdemu po 13 kafelków). Zawodnicy nie mogą widzieć ani swoich ani przeciwników kafelków. Następnie należy ustalić liczbę rund do rozegrania i przygotować odpowiednią liczbę znaczników. No koniec jeszcze kartka do zapisywania punktacji i można rozpocząć rozgrywkę :-)Na umówiony sygnał wszyscy gracze jednocześnie odsłaniają swoje wierzchnie kafelki i starają się je dopasować do figury początkowe tak aby co najmniej dwa boki pasowały do siebie kolorami. Po dopasowaniu sięga po kolejny kafelek. Jeżeli jednak nie może dopasować elementu do figury początkowej odkłada go i sięga po kolejny z kupki sześcian. Jeżeli zawodnik dopasuje kafelek z trzech stron, wtedy krzyczy "trzy" i ma prawo oddać dwa kafelki ze swojego stosu wybranym graczom graczom. Ta sama zasada obowiązuje przy dopasowaniu 4 stron (gracz może oddać aż 4 kafelki) przy 5 stronach oddaje 6 kafelków. Natomiast jeżeli któremuś z graczy uda się dopasować wszystkie 6 stron, krzyczy stop i jest automatycznie zwycięzcą danej rundy. Gra kończy się w chwili gdy pierwszy z graczy ułoży wszystkie swoje kafelki. Pozostali gracze zliczają ilość kafelków jaka im pozostała do ułożenia i za każdy z nich otrzymują po jednym punkcie ujemnym (które zapisywane są w systemie piątkowym). Po rozegraniu ostatniej rundy zwycięzcą całej gry jest osoba z najmniejszą liczbą punktów ujemnych. Hexx to gra, która nie może się znudzić. Ignacy, który uwielbia gry zarówno logiczne (jednoosobowe) jak i planszowe, jest zachwycony połączeniem tych dwóch cech w jednej grze. Mamy tu nie tylko rozrywkę w kilkuosobowym gronie ale także intensywny trening spostrzegawczości, szybkiego podejmowania decyzji czy logicznego myślenia. Zasady gry można nieco modyfikować i dostosować do wieku i upodobań graczy. Samodzielne układanie sześciokątów także jest fajnym spędzeniem wolnego czasu :-) 


Jeżeli macie w domu miłośnika wszelakiego rodzaju gier i szukacie ciekawego pomysłu czym moglibyście go obdarować podczas zbliżającego się Dnia Dziecka, to zdecydowanie polecamy Hexx. Zapewniamy, że będzie to strzał w dziesiątkę 


Grę znajdziecie TUTAJ

FOXGAMES

Komentarze

  1. O, nam i naszym gościom HEXX też bardzo przypadł do gustu! :-)
    Tak bardzo, że teraz córka zabrała do ze sobą na wyjazd :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sprezentowaliśmy tą grę na gwiazdkę Chrześniaczce Męża. Muszę dopytać czy się spodobała.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty