Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Do czego służy kotlet? i Dziura w gazecie - Tornister pełen przygód - Wydawnictwo Adamada

Tornister pełen przygód to bardzo fajna seria książek wydana przez Wydawnictwo Adamada. Jak sama nazwa serii sugeruje, mamy tu do czynienia z perypetiami uczniów, a jak wiadomo pomysłowość tej grupy społecznej nie zna granic, wiec możecie się przygotować na niezła dawkę humoru. Dwie pozycje z serii Do czego służy kotlet? oraz Dziura w gazecie, chciałam Wam nieco przybliżyć i zachęcić do sięgnięcia po te przezabawne pozycje, które wyszły spod pióra Anity Głowińskiej. 

Głównym bohaterem obu części jest uczeń nauczania początkowego o imieniu Kajetan. Chłopiec ma wielu przyjaciół w klasie o których perypetiach również przeczytamy. I tak do najbliższych kolegów Kajetana zaliczamy: Damiana, Idziego, Bartka, Karola i Tolka. Nie mała role w opowiadaniu odgrywają również rodzice Kajetana oraz jego starsza siostra Majka, z która dzieli pokój. Jak to bywa między rodzeństwem, zdarzają się lepsze i gorsze dni, jednak oboje potrafią docenić swoje rodzeństwo. Do czego służy kotlet? to zbiór dziesięciu opowiadań z życia głównych bohaterów. Poza ciekawymi dialogami oraz humorem sytuacyjnym, mamy tu także do czynienia  z ogromną wyobraźnię i pomysłowością bohaterów. Począwszy od domysłów na temat pochodzenia nowego nauczyciela języka angielskiego po wykorzystanie tytułowych kotletów do... no właśnie do czego może służyć KOTLET!!! No cóż na to pytanie nie udzielę Wam odpowiedzi, a tych, których choć trochę zaintrygowałam, zachęcam do lektury książki. Zapewniam, że podczas czytania towarzyszyć Wam będą salwy śmiechu przeplatane ze zdziwieniem. 


Droga pozycja o której chciałam napisać nosi tytuł Dziura w gazecie. Tym razem nasi mali bohaterowie postanawiają SAMI wracać ze szkoły. I choć rodzice Kajetana są codo tego pomysłu bardzo pozytywnie nastawieni, to jednak babcia chłopca ma zupełnie inne odczucia, podobnie jak mama innego chłopca z klasy. W związku z tym, postanawiają śledzić dzieci, które po raz pierwszy same wracają ze szkoły do domu. Co z tego wyniknie? Na pewno dużo śmiechu :-) Ale o tym przekonacie się już sami czytając książkę :-)

Poza duża dawką humoru, na uwagę zasługują także bardzo ciekawe rysunki opatrzone zabawnymi opisami. Książki czyta się z dużą lekkością w wręcz błyskawicznie, a perypetie grupy przyjaciół wywołują uśmiech na twarzy każdego kto ich słucha. Ignasiowi obie pozycje bardzo się spodobały, a jego ulubionym bohaterem jest ORKAN - wysportowany i przez wszystkich podziwiany przyjaciel Majki. Książki z cała pewnością godne są polecenia i z pewnością  spodobają się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. 


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

  1. Uwielbiam tę serię! Kupujemy te książki wszystkim dzieciom, które wybierają się do szkoły:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty