Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dino kontra Dino od Granny

Wymarzona gra dla miłośników dinozaurów. Dino kontra Dino to połączenie świetnej rozrywki z ogromną dawką wiedzy o tych jakże tajemniczych i fascynujących zwierzętach. Uczestnicy gry muszą być wtajemniczeni w temat, ponieważ stawą jest przetrwanie a kluczową rolę pełni wiedza na temat określonych cech dinozaurów. Gra wydana została przez firmę Granna.
W pudełku znajdziemy:

- 45 kart dinozaurów,
- 30 kart wydarzeń,
- drewniana figurka dinozaura,
- dwustronny plakat,
- instrukcja.

Gracze mają za zadanie zebrać jak największą liczbę kart wydarzeń. Jednak zanim zawodnicy przystąpią to batalii należy przygotować dwa stosy kart (jeden z kartami dinozaurów i drugi z kartami wydarzeń). Ponadto każdy z graczy otrzymuje po 3 karty dinozaurów. Najmłodszy z graczy otrzymuje figurkę dinozaura.  


W każdej z rund gracze walczą o kolejny punkt, wybierając którą z posiadanych trzech kart chcą to osiągnąć. Pod uwagę w wyłonieniu zwycięzcy danej tury bierze się pod uwagę ilość ikon przy danej cesze (która określona jest na danej karce zdarzeń). Gracz z największą liczbą symboli wygrywa rozdanie i zatrzymuje kartę wydarzeń. Gracze dobierają z kupki kartę tak aby rozpoczynając kolejną rundę każdy z graczy miał ich 3 w ręce. Gra kończy się gdy w talii kart nie ma już kart do pobrania. Po rozstrzygnięciu ostatniej rundy gracze przystępują do wyłonienia zwycięzcy poprzez podliczenie ilości kart. 
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia a grać w nią może od od 2 do 4 graczy. Średni czas trwania rozgrywki to ok 15 minut.Dino kontra Dino autorstwa Rainera Knizia to bardzo ciekawa forma rozrywki, dzięki której gracze dowiadują się wielu ciekawych informacji na temat wymarłych dinozaurów. Porównywane ich wielkości, szybkości czy rodzaju pożywienia znacznie poszerza wiedzę wszystkich graczy. Ciekawa forma i tematyka sprzyjają częstym rozgrywką. Grę zdecydowanie polecamy nie tylko miłośnikom dinozaurów, sprawdzi się także idealnie jako wprowadzenie do tematu. Grę znajdziecie TUTAJ

Granna

Komentarze

  1. My nieśmiało wchodzimy w świat dinozaurów, więc tytuł zapamiętam na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas dinozaury, o dziwo, nie cieszą się aż tak wielkim zainteresowaniem, choć może się to zmienić

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty