Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Detektyw przyrody - miasto, park, ZOO - Wydawnictwo AWM

Zaprezentujemy dzisiaj kolejną, trzecią już część bardzo ciekawej serii książek wydanych przez Wydawnictwo AWM. Detektyw przyrody to publikacje skierowane do dzieci opisujące florę i faunę określonych regionów i środowisk. Opisane u nas części traktowały o górach i jaskiniach oraz morzach, jeziorach i rzekach. Dzisiejsza część odsłania tajniki miast, parków i zoo.  
Na ponad 40 stronach książki, znajdziemy wiele ciekawych informacji oraz pięknych ilustracji. Podobnie jak poprzednie część serii są tu także kreatywne zadania dla dzieci. Z lektury dowiadujemy się między innymi jakie zwierzęta i roślinność można spotkać w parkach, jaka roślinność nazywana jest ruderalną, jak odróżnić poszczególne gatunki ptaków, dowiadujemy się jakie zwierze zostało jako pierwsze udomowione czy wreszcie czym się różni goryl od szympansa i dlaczego żyrafa ma długą szyją. Oczywiście to tylko kilka przykładowych pytań na które odpowiedzi znajdziecie w Detektywie przyrody.  Jednak aby poznać więcej szczegółów, zachęcam do sięgnięcia po lekturę :-)

Jak już wspomniałam cała seria zawiera również zadania dla dzieci w postaci naklejek, które należy odpowiednio dopasować. Omawiana dzisiaj pozycja zawiera ich aż 209 sztuk. Wszystkie uszeregowane według stron na których powinny się znaleźć. Według mnie, jest to bardzo istotna informacja, gdyż zastosowanie takiego rozwiązania znacznie ułatwia dzieciom samodzielne posługiwanie się książką. Ignacy jest ogromnym fanem całej serii i z niesłabnącym zainteresowaniem studiuje kolejne strony, uzupełniając je i zgłębiając swoją wiedzę z przyrody. Cały komplet czterech pozycji serdecznie polecamy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a połączenie nauki z zabawą przekona nawet niezainteresowanego tematy i kto wiem, może obudzi ciekawość i chęć odkrywania nieznanego :-)

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWM

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty