Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Bolek i Lolek zwiedzają Polskę - Wydawnictwo Znak :-)

Jesteście gotowi na niesamowitą podróż? Dzisiaj wraz z Bolkiem i Lolkiem zabieramy Was dookoła Polski w poszukiwaniu...Smoka Wawelskiego. Odwiedzimy wiele urokliwych miejsc i spotkamy nietuzinkowych bohaterów, a to wszystko za sprawą najnowszej książki opowiadającej o przygodach kultowych bohaterów jednej z najbardziej znanej bajki w Polsce. Dzisiaj prezentujemy książkę wydaną przez Wydawnictwo Znak :-) Bolek i Lolek zwiedzają Polskę. 

Bolek i Lolek wraz z rodzicami wybrali się na wakacje do Krakowa. Jednak chłopcy mają tylko jedno marzenie - spotkać Smoka Wawelskiego. Postanawiają więc wyruszyć na jego poszukiwania. W tym celu udali się oczywiście na Wawel, jednak zamiast Smoka bracia odnaleźli mapę. I choć na mapie nie zaznaczono żadnej trasy, chłopcy postanawiają wyruszyć w podróż. Pierwszym ich przystankiem jest Wieliczka, gdzie napotkali starca i dostojną kobietę, którzy wskazali im kolejny punkt podróży. Bracia w ten sposób pokonują kolejne etapy swojej podróży odwiedzając między innymi Zamek w Mosznej, Wrocław, Łańcut, Kazimierz Dolny, Puszcza Białowieska, Żelazową Wolę. W końcu docierają do Bałtyku, jednak nigdzie nie znaleźli Smoka Wawelskiego.  
Podczas odwiedzin w poszczególnych miejscach chłopcy spotykali różne postacie i zwierzęta, które nawiązywały do polskich legend. I tak w Poznaniu były to dwa koziołki, w Żelazowej Woli Fryderyk Chopin a w Krynicy Zdrój Nikifor. Autorka tekstu Zuzanna Kiełbasińska w bardzo zgrabny sposób połączyła przygody ulubionych bohaterów kreskówek z polskimi symbolami i legendami. Do tego bardzo ciekawe miejsca, które młody odbiorca ma możliwość poznać na kartach książki, stanowią niesamowitą bazę do rozpoczęcia podróży palcem po mapie i poznania wielu urokliwych miejsc. Publikacja wzbogacona została bardzo żywymi ilustracjami Anny Nowackiej.
Czy Bolkowi i Lolkowi udało się w końcu odnaleźć Smoka Wawelskiego? Tego Wam nie zdradzę, w nadziei, że sięgniecie po lekturę i wraz ze swoimi pociechami sami przeżyjecie tę niesamowitą podróż. Zapewniam Was, że każdy wyniesie z niej inne wrażenia, jednak będą one miały wymiar pozytywny. Książka Ignacemu bardzo się spodobała i na pewno nie raz jeszcze do niej wrócimy. Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Bolek i Lolek zwiedzają Polskę
Wydawnictwo - Znak Emotikon
Tekst - Zuzanna Kiełbasińska
Ilustracje - Anna Nowacka
Liczba stron - 64
Oprawa - twarda
Rok wydania - 2017


Komentarze

 1. Książka wygląda super,jest taka kolorowa, myślę, że zdecyduję się na zakup😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wygląda super,jest taka kolorowa, myślę, że zdecyduję się na zakup😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna! Lubimy przygody Bolka i Lolka wiec ta książka na pewno spodobałaby się Smykom ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka bardzo podoba się Filipowi 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Bolek i Lolek są ponadczasowi. Fajnie, że kolejne pokolenia zaprzyjaźniają się z chłopakami.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty