Przejdź do głównej zawartości

Wełniane tulipanki

Kolejne tulipanki zagościły na moim biurku :-) Po ostatnich, jakie Ignacy robił pozostał nam tekturowy szablon, a po zabawach z wełną, które towarzyszyły nam w marcu w projekcie Dziecko na Warsztat mamy całą szufladę wełny. Tak więc trzeba było to jakoś wykorzystać :-) Wycięłam z tektury drugi szablon tulipana znalazłam dwa zielone patyczki, z szuflady Ignacy wybrał kolory wełny z jakich chciałby zrobić tulipanki i po kilku minutach wszystko były już gotowe :-) Praca bardzo prosta i szybka, wymagająca minimalnego nakładu materiałów.  


Patyczki oraz początek wełny przykleiliśmy klejem na gorąco......a potem było już tylko nawijanie :-)


I jak się Wam podobają? :- )  Ja uwielbiam tulipany :-)


Komentarze

 1. W Waszym domu nic się nie marnuje i nowe życie zyskuje. Zresztą piękne życie. I nawet mi niezły rym niechcący wyszedł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tulipany to jedne z moich ulubionych kwiatów. Może i dla Filipa będą wyjątkowe. Muszę to sprawdzić 😄.
  Bardzo fajnie Wam wyszło 😃

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł... kiedyś będę musiała wykorzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny efekt. Bardzo mi się podobają Wasze tulipanki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .