Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Twórcza swoboda z książkami kreatywnymi

Ostatnimi czasy bardzo popularnym hasłem jest tzw. swoboda twórcza, według której dzieci tworzą bez ograniczeń wykorzystując do tego przeróżne materiały, pomoce i techniki. Na rynku ukazało się także sporo tytułów, które promują własnie taką formę zabaw. Dzisiaj pokażemy Wam trzy z nich. Wszystkie bardzo ciekawe, kreatywne i dające ogrom możliwości. 
Sztuka że szok to podróż po świecie małego artysty w którym wszystko może się zdarzyć a co najważniejsze powstać. Przez kolejne strony oprowadza nas Artek, który jest artystą najwyższych lotów. Znajdziecie tu ogrom pomysłów z których powstać może wiele arcydzieł. Według upodobań właściciela może też zostać pocięta lub zaklejona :-) Wszystko zależy od wyobraźni dziecka. 

Książka na złość to kolejna genialna pozycja z którą zrobić można dosłownie wszystko. W ruch mogą pójść farby, plastelina, nożyczki, bibuła, papier czy same kredki i mazaki. Zgodnie z zasadą twórczej swobody właściciel książki może zrobić z niż dosłownie wszystko a mały format sprawdza się idealnie zarówno w domu jak i podróży. 

Ostatnią pozycją jest książka pod nieco przewrotnym tytułem Nie jedź tej książki. Podobnie jak w poprzednich pozycjach, i tu dziecko ma totalną swobodę w tym co się z tą książką stanie. Jest tylko jeden warunek - nie wolno jej zjeść. Ogrom zabaw i pomysłów, które mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów, sprawia, że dziecko z radością wypełnia kolejne strony, tworząc swoje niepowtarzalne dzieła a może i nawet arcydzieła.    

Idea twórczej swobody bardzo mi się podoba, a co ważniejsze także Ignacemu. Zabawy z wykorzystaniem takich publikacji nie tylko pobudzają wyobraźnię, kreatywność i chęć tworzenia ale także  stwarzają szansę poznania nowych możliwości. Synek z dużym zapałem i radością wyciąga z szuflady kolejne materiały, którymi chce wypełnić kolejne strony. Świetna zabawa i nauka w jednym. Gorąco polecamy!!!

Sztukę że szok znajdziecie TUTAJ

Książkę na złość znajdziecie  TUTAJ

Nie jedz tej książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Galeria Książki

TROY - DYSTRYBUCJAKomentarze

  1. Spodobała mi się ta pierwsza propozycja, zwłaszcza, że podobne zabawy wykorzystują w pracy z dziećmi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każda z nich ma to ,,coś" w sobie 😃.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty