Tyle razy nas odwiedziliście :-)

TEK Nowoczesny jaskiniowiec - Wydawnictwo Kinderkulka

Wartościowych i mądrych książek nigdy za dużo. Jedną z najnowszych pozycji, która pojawiła się na Ignacego regale jest TEK Nowoczesny jaskiniowiec Patrica McDonnella. Książka, która w Stanach Zjednoczonych spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem właśnie ukazała się w wersji polskojęzycznej nakładem wydawnictwa Kinderkulka. Biorąc książkę po raz pierwszy do ręki naszą uwagę przykuwa szata graficzna książki oraz forma w jakiej została wydana. Otóż książka do złudzenia wyglądem przypomina tablet. Co więcej na pierwszych stronach mamy klawiaturę, na której należy wpisać kod dostępu. Zastosowany zabieg powoduje, że dzieci bardzo ciekawe są tej jakże wyróżniającej się publikacji. 


Tek to mały jaskiniowiec, troglodyta zamieszkujący jaskinię. Niestety nasz bohater bez reszty pochłonięty jest spędzaniem czasu w "towarzystwie" nowoczesnych technologii. Całe dnie i noce spędza przed szklanym ekranem. Całkowicie pochłonięty wirtualnym światem, zapomniał jak piękna jest nasza planeta i ile można z niej czerpać radości. Niestety mimo usilnych starań rodziców Tek nadal pozostaje online. Jednak pewnego dnia dochodzi do wielkiej eksplozji w wyniku której Tek traci połączenie. Od tego wydarzenia chłopiec porzucił całkowicie wirtualną rzeczywistość i zaczyna dostrzegać piękno jakie go otacza. Korzysta z dzieciństwa, bawi się z przyjacielem o imieniu Rex i całkowicie zapomniał już o wynalazkach XXI wieku. 


Poza ciekawą formą i wartościowy tekstem książka została również bardzo ładnie zilustrowana, przez co nie tylko bawi i uczy ale także dostarcza estetycznych wrażeń.


TEK Nowoczesny jaskiniowiec to książka poruszająca bardzo istotny problem uzależnienia dzieci od korzystania z nowoczesnych technologii. Niestety obecnie widok trzy, cztero - latka z tabletem w ręce, nikogo już nie dziwi, jednak należy pamiętać o bardzo negatywnych skutkach jakie niosą za sobą takie "zabawy".Ignacemu książka bardzo się spodobała, zaskoczyła formą i zainicjowała długą dyskusję. Książkę polecamy wszystkim bez wyjątku. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych jest to bardzo ciekawa lekcja.   Tek Nowoczesny jaskiniowiec, to mądra opowieść o nietuzinkowej formie po którą z pewnością warto sięgnąć.  


Polecamy gorąco!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo kinderkulka

Komentarze

  1. Świetna, z początku faktycznie myślałam, że to książka w wersji elektronicznej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysłowa i wartościowa książka.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty